Нова загроза. У Китаї зафіксували спалах загадкової хвороби

10 січня 2020, 11:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Медики вважають, що таємничий спалах пневмонії, яка вразила 59 людей в Китаї, викликана новим штамом вірусу з тієї ж родини, що і атипова пневмонія.

Про це повідомив науковий співробітник Інженерної академії Китаю Сюй Цзяньго, який очолював групу по оцінці результатів тестування патогенних мікроорганізмів.

За спалах відповідає новий тип коронавирусу, вперше підтверджений 31 грудня в Ухані, китайському місті з населенням більше 11 мільйонів чоловік.

Відео дня

Нещодавно виявлений коронавірус відрізняється від відомих видів коронавируса у людини, в число яких входять віруси, що викликають атипову пневмонію (SARS) та близькосхідний респіраторний синдром (MERS), зазначив Сюй Цзяньго. За словами експерта, для точного опису нового виду вірусу потрібні подальші і більш глибокі дослідження.

У місті Ухань було зареєстровано в цілому 59 випадків пневмонії невідомого походження, в їх числі 7 пацієнтів перебували в тяжкому стані. Всі отримали лікування в карантині.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила попереднє виявлення нового коронавирусу в своїй заяві.

«Подальші дослідження також необхідні для визначення джерела, способів передачі, ступеня зараження і застосовуваних контрзаходів», — сказав Ґауден Галі, представник ВООЗ в Китаї.

Комісія по здоров’ю в Ухані заявила, що сім з 59 пацієнтів були серйозно хворі, але ніхто не помер. Вісім пацієнтів одужали і були виписані з лікарні в середу.

Комісія заявила, що інфекція вибухнула між 12 і 29 грудня, коли деякі з пацієнтів працювали на міському ринку морепродуктів. До сих пір не було отримано жодних очевидних доказів передачі вірусу від людини до людині.

Спалах стався всього за кілька тижнів до найбільш завантаженого щорічного туристичного періоду в Китаї, коли мільйони людей сідають в автобуси, поїзди і літаки на китайський Новий рік.

Цивільна авіація і національні залізничні влада заявила, що не отримували жодних повідомлень про постраждалих пацієнтів і що вони уважно стежать за ситуацією.

У вівторок посольство США в Китаї попередило, що американці, які подорожують по країні, повинні уникати тварин і не контактувати з хворими людьми.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X