Рахуйте овечок. Нестача сну призводить до діабету та деменції — французькі вчені

19 жовтня, 12:51
Сон тривалістю сім годин позбавляє від ризику захворіти на серйозні захворювання (Фото:olesiabilkei/Depositphotos)

Сон тривалістю сім годин позбавляє від ризику захворіти на серйозні захворювання (Фото:olesiabilkei/Depositphotos)

Люди віком від 50 років, які сплять менше п’яти годин на добу, ризикують зіткнутися з небезпечними захворюваннями. Про це свідчать результати когортного дослідження, яке проводилося з 1985 року у Франції.

У дослідженні порівнювалися статистичні дані про захворюваність серед людей, які спали менш як п’ять і сім годин. Серед других випадків деменції, інфарктів та інсультів, а також діабету було набагато менше.

Відео дня

В опитуванні брали участь 7864 особи без особливих проблем зі здоров’ям. Серед тих, хто спав менше п’яти годин, ризик розвитку множинних хронічних захворювань був на 30% вищим, ніж у людей, які спали сім годин на добу.

У 60 років цей ризик зростав до 32%.

У 70-річному віці ризик становив до 40%.

Коротший сон у віці 50 років також був пов’язаний зі збільшенням ризику смерті на 25%, в основному через підвищений ризик хронічних захворювань.

Коли люди досягли віку 60 і 70 років, дослідники виявили, що сон тривалістю дев’ять і більше годин був пов’язаний з вищими показниками мультиморбідності (наявності двох і більше хронічних захворювань). Проте незрозуміло, чи не могли саме хвороби призвести до збільшення тривалості сну.

За словами провідного автора дослідження Северин Сабіа, попередні дослідження також продемонстрували зв’язок між недостатністю сну та розвитком таких захворювань, як: діабет, високий кров’яний тиск, серцево-судинні захворювання та деменція.

«Зазвичай хронічні захворювання часто співіснують, — каже Сабіа, — особливо в літньому віці, і залишається незрозумілим, як тривалість сну пов’язана з ризиком мультиморбідності».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X