Бережіть серце. Вчені розповіли про ризики соціальної ізоляції
Німецьке дослідження показало, що люди, що знаходяться в соціальній ізоляції, майже на 50% частіше вмирають від будь-якої причини, в тому числі від серцево-судинних проблем.
Дослідження також показало, що відсутність фінансової підтримки збільшує ризик серцево-судинних проблем незалежно від соціальної ізоляції.
Дослідження проаналізувало дані 4316 осіб (середній вік 59,1 роки), які були завербовані в велике дослідження на рівні спільноти в період з 2000 по 2003 рік. Воно було виконано в рамках дослідження Heinz Nixdorf Recall.
Учасники дослідження увійшли в дослідження без відомих серцево-судинних захворювань, і вони спостерігалися протягом 13 років. На початку дослідження була зібрана інформація про різні види соціальної підтримки, з соціальною оцінкою, що оцінюється на основі сімейного стану, контактів з близькими друзями і сім'єю, а також членства в політичних, релігійних, громадських, спортивних або професійних організаціях.
«Ми вже давно знаємо, що почуття самотності або відсутності контакту з близькими друзями і сім'єю може вплинути на ваше фізичне здоров’я. Це дослідження говорить нам про те, що наявність міцних соціальних відносин дуже важлива для здоров’я вашого серця і схоже з роллю класичних захисних факторів, таких як наявність здорового кров’яного тиску, прийнятних рівнів холестерину і нормальної ваги», — прокоментувала доктор Джанін Гроневольд з Університетської лікарні в Ессені, провідний автор нової роботи.
«Це спостереження представляє особливий інтерес в нинішній дискусії про пандемію COVID-19, де соціальні контакти в більшості суспільств обмежені або були відносно обмежені», — підкреслили вчені.
За 13,4 роки спостереження відбулося 339 серцево-судинних подій, таких як серцеві напади або інсульт, і було 530 смертей серед учасників дослідження. Після коригування (усунення впливу) інших факторів, які могли б сприяти цим подіям і смертям (наприклад, стандартні фактори ризику серцево-судинних захворювань), було виявлено, що відсутність соціальної інтеграції збільшує майбутній ризик серцево-судинних подій на 44% і ризик смерті від всіх причин на 47%. Відсутність фінансової підтримки було пов’язано з підвищенням ризику серцево-судинних подій на 30%.
«Ми ще не розуміємо, чому люди, що знаходяться в соціальній ізоляції, мають такі погані результати щодо здоров’я, але це, безумовно, викликає занепокоєння, особливо в період тривалого соціального відсторонення», — сказала доктор Гроневольд.
Додамо, в умовах соціальної ізоляції страх самотності, неспокій за своє здоров’я і персональну безпеку переживаються набагато гостріше. І щоб впоратися з цими сильнішими подразниками, люди змінюють свої звички, спосіб мислення і поведінкові моделі в відповідних сферах — спілкуванні і підтримці благополуччя.
Згідно з даними дослідження Consumer Tracker в США 22% респондентів вважають, що ми станемо більш ізольованими, ніж будь-коли, а 28% вже відчувають себе більш самотніми. Тому більше зусиль вкладається в підтримку відносин.
Зараз спілкування проходить в основному онлайн: кількість американців, яких до сих пір можна зустріти «в реалі» за останній місяць скоротилося в чотири рази, з 84% до 24%, в той час, як частка американців, які проводять віртуальні зустрічі, вечірки і збори, збільшилася з 14% до 22%.
Така диспропорція, ймовірно, пояснюється тим, що віртуальне спілкування не йде ні в яке порівняння з реальним по веселощам і душевності незважаючи на те, що 33% респондентів вважають що підтримувати контакти зараз можна легше, ніж будь-коли.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.