Навіть до народження. Життя з собаками та кішками зменшує ризик алергії у дітей — дослідження

5 квітня, 06:34
Собаки, як і кішки, допомагають уникнути виникнення у дитини харчової алергії (Фото:unsplash)

Собаки, як і кішки, допомагають уникнути виникнення у дитини харчової алергії (Фото:unsplash)

Згідно з результатами великого дослідження, новонароджені, які живуть у будинку з улюбленцями, менш схильні до розвитку харчової алергії. Також ризик зменшується, якщо тварини були у будинку на етапі вагітності матері дитини.

Як з'ясували дослідники з Японії, контакт із собаками або кішками під час внутрішньоутробного розвитку або в перші кілька місяців життя знижував ймовірність пізнішої харчової алергії приблизно на 14%.

Відео дня

Найкращий протиалергічний ефект давало сусідство із собаками.

З'ясувалося, що тварини профілактують різні види харчової алергії. Так, собаки рятували своїх маленьких господарів від непереносимості яєць, молока та горіхів, а кішки — яєць, пшениці та сої.

Дослідження очолила Хісао Окабе з педіатричного відділення Медичного університету Фукусіми. Вона та її колеги проаналізували дані Японського дослідження навколишнього середовища та дітей — загальнонаціонального дослідження всіх вагітностей у період із січня 2011 року до березня 2014 року. У ньому взяли участь 65 тис. немовлят.

Інформація була отримана з медичних карт та анкет, заповнених самостійно. Дослідники вивчали ризик розвитку харчової алергії у дітей від народження і до досягнення ними трирічного віку.

Дослідження також розглядали можливі ефекти від інших домашніх тварин. В цілому, не було виявлено суттєвого зв'язку між харчовою алергією та контактом з черепахами, хом'яками чи птахами. Щоправда, володіння хом'яками показало зниження непереносимості горіхів на 93%, проте самі автори дослідження пишуть, що це може пояснюватися статистичною похибкою через малу кількість гризунів, які брали участь в аналізі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X