Хто б міг подумати. Американські лікарі з’ясували, що прийом снодійного може зменшити ймовірність хвороби Альцгеймера

25 квітня, 17:28
Здоровий сон допомагає мозку очиститися від скупчення білків (Фото:michaeljung/Depositphotos)

Здоровий сон допомагає мозку очиститися від скупчення білків (Фото:michaeljung/Depositphotos)

Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили, що у людей, які приймали суворексант протягом двох ночей у клініці сну, спостерігалося невелике зниження рівня двох білків, бета-амілоїду і тау.

Дослідження тривало лише дві ночі, у ньому брали участь 38 учасників середнього віку, у яких не було ознак когнітивних порушень і проблем зі сном.

Незважаючи на те, що воно було коротким і в ньому брала участь невелика група здорових дорослих, результати являють собою цікаву демонстрацію зв'язку між сном і молекулярними маркерами хвороби Альцгеймера.

Відео дня

Безсоння може бути ранньою попереджувальною ознакою хвороби Альцгеймера, яка передує іншим симптомам, таким як втрата пам'яті та зниження когнітивних функцій. І на той час, коли з'являються перші симптоми, рівні аномального бета-амілоїду майже досягають піку, утворюючи скупчення, звані бляшками, які закупорюють клітини головного мозку.

Дослідники вважають, що лікування проблем зі сном може бути одним зі способів запобігти хворобі Альцгеймера, оскільки це допомагає мозку очищатися від скупчених білків.

Незважаючи на те, що снодійне може допомогти в цьому відношенні, "для людей, які турбуються про розвиток хвороби Альцгеймера, було б передчасно інтерпретувати це як причину, щоб почати приймати суворексант щоночі", - каже невролог Брендан Люсі з Центру медицини сну Вашингтонського університету, який очолював дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X