Смертність від туберкульозу в Європі зростає, Україна в «лідерах» — ВООЗ назвала причини

27 березня, 13:08
Туберкульоз є запобіжним та виліковним захворюванням (Фото:CDC/Unsplash)

Туберкульоз є запобіжним та виліковним захворюванням (Фото:CDC/Unsplash)

У п’ятницю Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила, що кількість смертей від туберкульозу в Європі зростає з небезпечною тенденцією, після зниження протягом майже 20 років.

Згідно з останніми наявними даними, туберкульоз убив 27 300 європейців у 2021 році порівняно з 27 тисячами роком раніше.

ВООЗ пояснила зростання пандемії COVID-19, посилаючись на карантини, відволікання медичних ресурсів і запізнілу діагностику, а також на поширення стійкої до ліків форми туберкульозу.

Відео дня

Це був перший випадок за 20 років, коли тенденція до зниження була зламана, заявили в європейській ВООЗ.

Найбільш постраждалими країнами називають Україну та Росію, де померло від туберкульозу близько 3600 і 4900 людей відповідно.

У 53 країнах, що входять до Європейського регіону приблизно 230 000 людей захворіли на туберкульоз, і ця цифра продовжує зменшуватися порівняно з попередніми роками.

Хвороба викликається бактеріями, які в основному атакують легені. Він передається повітряно-крапельним шляхом від заражених людей, наприклад, під час кашлю.

​"Зростання смертності від туберкульозу, яке ми спостерігаємо у 2021 році, швидше за все, є наслідком затримки або відсутності діагностики туберкульозу через перебої в роботі протитуберкульозних послуг під час пандемії COVID-19, що призводить до посилення тяжкості захворювання та пов’язаного з цим захворювання зростання смертності", — повідомили в європейській ВООЗ.

​Близько 10,6 мільйона людей захворіли на туберкульоз у 2021 році, показали його дані.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X