Кожен третій дорослий залежить від смартфонів. Це веде до цілого букету проблем — дослідження
Залежність від смартфонів не є клінічним діагнозом, але все одно існує. І побічні ефекти від неї відрізняються — від зниженої ефективності під час роботи до проблем зі сном.
Залежність від смартфонів може розвинутися навіть якщо людина проводить з гаджетом зовсім небагато часу. Але, звичайно ж, кореляція існує — 53% опитаних, які використовували свій телефон більше 5 годин на день, заявили про залежність; серед тих, хто використовував свій телефон 2 або менше годин на день, про звикання заявили лише 20%.
Дослідження, проведене серед студентів Королівського коледжу Лондона, показало, що 39% людей відчували стрес, коли втрачали доступ до смартфону, втрачали контроль над кількістю часу, який вони проводили біля екрану і так чи інакше нехтували іншими сферами свого життя, пише ITV.
Але найбільшою проблемою виявилося порушення сну — 69% тих, у кого є ознаки залежності від смартфонів, повідомили про поганий сон незалежно від того, скільки часу вони проводять з гаджетами. Проте, більше половини опитаних (57%) серед тих, хто не має залежності від смартфона, заявили, що вони теж страждали від поганого сну.
Ще одним важливим фактором став вік — учасники дослідження старше 26 років показали, що ймовірність того, що у них розвинеться залежність є на 47% меншою.
Вчені зазначають, що результати не варто інтерпретувати настільки однозначно і звалювати всю провину виключно на смартфони. Вони є лише частиною набагато більшої проблеми, адже телефони — це лише інструмент, що дозволяє людям лазити в інтернеті, дивитися відео та фільми, а також грати в ігри, які теж викликають залежність.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.