Задумайтесь. Вчені виявили несподіваний ефект застосування слухових апаратів

27 лютого 2020, 14:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, носіння слухових апаратів може сповільнити зниження когнітивних функцій у літніх людей і поліпшити роботу мозку.

Результати дослідження австралійських вчених можуть виявитися корисними для 32% людей у віці 55 років і більше 70% людей у віці старше 70 років, які схильні до втрати слуху.

Відео дня

Дослідники з університету Мельбурну перевірили використання слухових апаратів майже у 100 дорослих у віці 62−82 років з втратою слуху.

Після 18 місяців використання слухових апаратів дослідники виявили, що сприйняття мовлення і якість життя значно покращилися для учасників. Зокрема, 97,3% учасників цього дослідження продемонстрували або клінічно значиме поліпшення, або стабільність виконавчих функцій — їх розумові здібності не погіршувалися.

Жінки, зокрема, показали значні поліпшення в робочій пам’яті, використовуваної для міркувань і прийняття рішень, а також в більшості інших оцінюваних когнітивних функцій.

Дослідження також показало, що більш часте використання слухових апаратів було пов’язано з більш значним поліпшенням когнітивної функції, і жінки були набагато більш старанними в носінні пристроїв, ніж чоловіки.

«Не дивлячись на те, що існують успішні методи лікування втрати слуху, в даний час не існує успішного лікування для зниження когнітивних функцій або деменції. Це дослідження є позитивним кроком у вивченні слухових апаратів для уповільнення зниження когнітивних функцій», — сказала доцент і головний автор дослідження, Джулія Саранта.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X