Занадто багато добра. Чим небезпечне передозування вітаміну D

23 вересня 2019, 20:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Канади показали, що високі дози вітаміну D не збільшують щільність кісток і можуть навіть знизити її.

Цей вітамін, проте, необхідний для здоров’я кісток, але в порівняно невеликих дозах, йдеться в статті The New York Times.

У подвійному сліпому трирічному клінічному дослідженні вчені давали 311 здоровим дорослим без остеопорозу, які були розділені на три групи випадковим чином, 400, 4000 або 10 000 одиниць вітаміну D в добових дозах.

Відео дня

На початку і в кінці дослідження вони використовували комп’ютерну томографію для розрахунку щільності кістки в руці і нозі кожного учасника і оцінювали міцність кістки за допомогою математичних методів.

Гіпотеза дослідників полягала в тому, що додавання вітаміну D збільшить щільність і міцність кісток, але результати виявилися протилежними. Зниження мінеральної щільності кісток у руках учасників склала 1,2 відсотка для групи 400, 2,4 відсотка для групи 4000 і 3,5 відсотка для тих, хто приймав 10 000 одиниць вітаміну в день.

У кістках ніг зниження було статистично значущим в групах 4000 і 10 000, але не в 400. Зниження міцності кісток не було значним ні в одній групі.

Провідний автор Стівен К. Бойд, професор Університету Калгарі в Канаді, попередив, що результати застосовні тільки до людей без остеопорозу, у яких був достатній рівень вітаміну D з самого початку. Проте, він зазначив, що високі дози не збільшують ризик виникнення раку, каменів в нирках, проблем з печінкою, падінь або переломів.

«Хоча ми знаємо, що наявність достатньої кількості вітаміну D має вирішальне значення для здоров’я кісток і що високі дози не призводять до інших небажаних явищ, прийняття цих високих доз не приносить користі вашим кісткам», — сказав він.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X