Занадто любимо каву. У США, можливо, закінчилася чиста донорська кров

29 листопада 2019, 15:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Препарати плазми крові в США, які надходять для роботи медикам і вченим, виявилися забруднені протитривожними засобами і кофеїном.

Вчені з Університету штату Орегон (OSU) визнали, що не змогли знайти чисті зразки людської крові для досліджень.

При проведенні мас-спектрометричних досліджень Річард ван Брімен і Луінг Чен працювали з різними постачальниками біомедичних препаратів, щоб купити 18 партій імовірно чистої людської сироватки крові, зібраної у кількох донорів. Біомедичні постачальники отримують кров з банків крові, які передають запаси, термін придатності яких близький до закінчення.

Відео дня

Всі 18 партій дали позитивний результат на кофеїн. Крім того, у багатьох зразках дослідники виявили сліди ліків від кашлю і снодійного. Отримані дані вказують на можливість переливання зараженої крові, а також дозволяють припустити, що кров, яка використовується в дослідженнях, не обов’язково є чистою.

«З точки зору забруднення кофеїн не є великою проблемою для пацієнтів, хоча це може бути ілюстрацією до сучасного суспільства. Але інші ліки, які там є, можуть бути проблемою для пацієнтів, а також представляти проблему для тих з нас, хто проводить дослідження такого типу, тому що важко отримати чисті зразки крові», — підкреслив Луінг Чен.

На додаток до кофеїну, дослідження також включало тестування об'єднаної сироватки на алпразолам, ліки від тривожності, що продається під торговою назвою Xanax; декстрометорфан, що продається без рецепта засіб від кашлю і толбутамід, ліки, що використовуються для лікування діабету 2 типу.

У всій об'єднаній сироватці не було толбутаміду, але вісім зразків містили декстрометорфан і 13 містили алпразолам — можливо, це означає, що якщо вам коли-небудь знадобиться переливання крові, ваші шанси на прийом кофеїну, ліків від кашлю і протитривожного препарату досить високі.

«Без проведення всебічного опитування постачальників і банків крові ми можемо лише здогадуватися про те, наскільки широко поширена проблема. З іншого боку, якщо ми знайшли речовини, які ми шукали при перевірці взаємодії ліків — скільки там інших, яких ми не шукали?», — сказав ван Брімен, директор Інституту Лінуса Полінга при OSU.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X