Медикам вдалося повернути чоловікові зір за допомогою штучної рогівки

20 січня 2021, 11:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Ізраїлі сліпий чоловік знову може бачити після установки штучної рогівки KPro. Імплант установили прямо в стінку ока без донорських тканин.

Це перший пацієнт, якому поставили такий імплант. Одразу після операції чоловік зміг впізнати членів своєї сім'ї, а також розгледіти цифри на таблиці для перевірки зору, пише Tech Times.

Відео дня

Штучну рогівку KPro виготовила компанія CorNeat. Імплант пересаджують замість пошкодженої або деформованої рогівки, водночас для операції не потрібні донорські тканини. Ефект проявляється відразу після операції.

KPro — це не єдиний подібний імплант, але зазвичай вони були останнім варіантом, до якого вдаються лікарі, через велику складність операції. Головна перевага цієї штучної роговиці — набагато більш спрощена установка і мінімальна кількість розрізів та швів.

«Хірургічна процедура була простою, і результат перевершив всі наші очікування. Момент, коли ми зняли пов’язки, був емоційним і дуже важливим. Подібні моменти — це виконання нашого покликання як лікарів. Ми пишаємося тим, що знаходимося в авангарді цього захоплюючого і значимого проекту, який, безсумнівно, вплине на життя мільйонів», — сказала професорка Ірит Бахар, офтальмологиня, яка проводила операцію.

Відео, яке пояснює принцип роботи KPro

Крім того, розробники кажуть, що в імпланти є «біоміметичні матеріали», які за кілька тижнів повністю приживаються в оці і стимулюють його відновлення. Тобто, з часом пацієнт зможе бачити ще краще.

Незабаром в Ізраїлі ще 10 пацієнтів отримають штучну рогівку під час тестових операцій. Після цього компанія планує йти за кордон — дві операції вже заплановані в Канаді, а ще шість очікують схвалення у Франції, США і Нідерландах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X