Посилки в безпеці. Вчені з’ясували, скільки коронавіруси можуть жити на предметах
Коронавірус з Китаю COVID-19, ймовірно, може залишатися на поверхні предметів до дев’яти днів.
Таким чином, предмети, отримані з Китаю звичайною поштою повинні бути безпечними, але цей висновок зроблений на підставі вивчення інших коронавірусів.
Досліджуючи літературу щодо всіх доступних людських і ветеринарних вірусів в цьому сімействі, дослідники виявили, що патогенні мікроорганізми людини можуть зберігатися на поверхні і залишатися заразними при кімнатній температурі протягом дев’яти днів. Для порівняння: вірус кору може жити на забруднених поверхнях до двох годин.
Звісно, це верхня межа життя коронавірусу, але в середньому, дослідники говорять, що це сімейство вірусів може виживати від чотирьох до п’яти днів на різних матеріалах, таких як алюміній, дерево, папір, пластик і скло.
«Низька температура і висока вологість повітря ще більше подовжують термін їх життя», — каже лікар Гюнтер Кампф з Університетської лікарні Грайфсвальда.
Щоб зменшити поширення коронавірусів загалом, автори нового дослідження пропонують лікарням ретельно дезінфікувати поверхні різними розчинами, приготовленими з гіпохлориту натрію, перекису водню або етанолу.
У своєму дослідженні вони виявили, що ці конкретні рекомендації є «дуже ефективними» щодо ГРВІ та MERS. «Були проаналізовані різні коронавіруси, і всі результати були схожими», — говорить вірусолог Ейке Штейнманн з Університету Лейбніца в Ганновері.
Результати спочатку були призначені для майбутнього підручника, але в обставинах, що склалися автори вважали, що краще за все публікувати свої висновки заздалегідь. Вони впевнені, що результати можуть також поширитися на COVID-19.
Дослідники звернулися до інформації щодо інших коронавірусів, тому що про стійкість COVID-19 на відкритих неживих поверхнях поки відомо зовсім небагато.
«Наразі навіть неясно, чи може людина отримати COVID-19, торкаючись до поверхні або об'єкта, на якому є вірус, а потім, торкаючись свого рота, носа або очей», — відзначають автори в своєму дослідженні.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.