Австралійка заговорила з ірландським акцентом після операції. Як таке можливо?

14 травня 2021, 11:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

27-річна Ан Гі Єн з австралійського міста Брісбен різко почала говорити з ірландським акцентом, хоча до цього ніколи не була в Ірландії. Це сталося після операції з видалення мигдалин, а фахівці припускають, що у дівчини проявився рідкісний «синдром іноземного акценту».

Єн розповідає, що іноді її «північноірландський акцент» ненадовго відступає, але вона все одно говорить інакше, ніж до операції. Також тепер вона може брати більш високі ноти під час співу, зазначає Irish Times.

Відео дня

Зараз дівчина документує свій досвід в TikTok — про свою нову особливість вона дізналася, коли спробувала співати в душі вранці після операції.

@angie.mcyen

Day 1: I woke up with an Irish accent 😱 ##sendhelp

♬ original sound - angie.mcyen

Вона планує зробити МРТ, здати аналіз крові, а також відвідати різних лікарів, щоб переконатися, що у її синдрому іноземного акценту немає ніяких неврологічних причин. Фахівці відзначають, що з часом «звичайна» мова дівчини може повернутися, проте передбачити цього ніхто не може.

Вперше синдром іноземного акценту описав французький невролог П'єр Марі в 1907 році. У всьому світі зареєстровано близько 100 подібних випадків. Зазвичай синдром розвивається після травм голови, мігрені, судом або операцій, пов’язаних з лицем чи ротовою порожниною.

Експерти пояснюють, що насправді моделі мови, які проявляються в результаті цього захворювання, є несправжнім іноземним акцентом, а пошкодженої формою рідного акценту людини. Поява синдрому і зміни в голосі не залежать ні від місця проживання, ні від досвіду перебування людини за кордоном.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X