Не плутати з втомою. Названо топ-5 симптомів небезпечного виснаження організму
Відомий британський дієолог Кларисса Ленхерр назвала кілька симптомів, які відрізняють серйозне виснаження організму від простої втоми.
Виснаження або надмірна втома можуть вплинути на ваше психічне здоров’я і настрій так само сильно, як і на ваше тіло, пише видання Express.co.uk
Одна з причин може полягати в перепадах настрою, які починають проявлятися дещо сильніше, ніж зазвичай.
Також про виснаження організму може свідчити недосипання і відчуття втоми після достатньої кількості сну.
«Якщо ви висипаєтеся щоночі, але не почуваєтеся відпочилим або енергійним і як і раніше відчуваєте млявість, у вас можуть бути проблеми», — сказала Кларисса.
Експертка радить ввести деякі правила сну, щоб налагодити сон, наприклад, уникати вживання кофеїну занадто пізно і скоротити використання гаджетів перед сном.
Ще одним симптомом виснаження можуть бути зміни, пов’язані з вагою.
За її словами, у декого збільшується тяга до ситної калорійної їжі як реакція на брак енергії. Ці багаті калоріями продукти здебільшого містять швидкі вуглеводи, цукор і кофеїн. Тривале вживання цих продуктів може призвести до збільшення ваги.
Наступною ознакою може бути помутніння розуму, зокрема втрата ясності, зміни пам’яті, погане фокусування і концентрація.
Завершальним і одним з найбільш очевидних факторів є випадіння волосся і сухість шкіри.
«З виснаженням ми можемо виявити, що наша шкіра стає сухішою, тьмяною або схильною до висипань, а наше волосся може стоншуватися й почати випадати», — зазначила експертка.
Дієтолог рекомендує пройти обстеження, якщо хоч одна з перерахованих вище ознак триває більше ніж кілька тижнів, оскільки такі симптоми можуть бути наслідком серйозних порушень зі здоров’ям.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.