Медики визначили симптом, який ушестеро збільшує ризик смерті від коронавірусу

16 травня 2021, 09:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За результатами нового дослідження, пацієнти з Covid-19 у яких зафіксували неврологічні ускладнення, вшестеро більше схильні до ризику смерті.

Дослідження також показало, що пацієнти з неврологічними ускладненнями частіше помирають у лікарні, ніж пацієнти без ознак неврологічного ураження, пише EurekAlert.

Результати дослідження неврологічної дисфункції у разі Covid-19, проведеного Глобальним консорціумом (GCS-NeuroCOVID), це перший і найбільший нині аналіз даних неврологічних проявів у пацієнтів, госпіталізованих із Covid-19, у 13 країнах на 4 континентах, із березня до вересня 2020 року.

Відео дня

Із 3744 пацієнтів, госпіталізованих із Covid-19, у 82% розвинулися неврологічні симптоми. Найчастіше люди скаржилися на головний біль (37%), втрату нюху і смаку (26%). Лікарі також фіксували такі неврологічні симптоми як гостра енцефалопатія — синдром дифузного ураження головного мозку і загибель його клітин, (49%), кома (17%) та інсульт (6%).

Дослідження також показало, що енцефалопатія, яка характеризувалася зміною стану пильності, була пов’язана з 5-кратним підвищенням ризику смерті в лікарні.

Зазначено, що цей симптом у більшості випадків був поширений у літніх пацієнтів із раніше наявними медичними проблемами, такими як ожиріння, гіпертонія, діабет, ішемічна хвороба серця.

Дослідження також показало, що наявність раніше наявих неврологічних порушень будь-якого типу було головною причиною розвитку неврологічних ускладнень, пов’язаних із Covid-19.

Раніше НВ писав, що британські вчені вивчили показники захворюваності і відносних ризиків неврологічних і психіатричних діагнозів у пацієнтів протягом шести місяців після зараження COVID-19.

Результати дослідження опублікували в науковому виданні Lancet Psychiatry.

Фахівці заявляють, що ризики впливу інфекції на психологічне здоров’я не обмежувалися тільки у пацієнтів, які перехворіли на важку форму коронавірусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X