Актуальні лайфхаки. Сім способів зігрітися, якщо у вас вдома постійно холодно

10 грудня 2022, 21:00
Як зігрітися взимку (Фото:CC)

Як зігрітися взимку (Фото:CC)

Регулярні відключення електроенергії призводять до тривалої відсутності опалення у багатоквартирних будинках різних українських міст. Як із цим впоратися?

На початку літа 2022-го президент Володимир Зеленський попередив, що найближчий опалювальний сезон в Україні буде найскладнішим за останні 30 років.

Зниження середньої температури у приміщеннях погіршується регулярними відключеннями електроенергії. У таких умовах не можна розраховувати ні на центральне опалення, ні на електричні обігрівачі.

Відео дня

За даними Українського гідрометцентру, середня температура повітря поточної зими буде на 1–2 градуси вищою за норму, а ймовірність тривалих сильних морозів залишається низькою.

Утім, при відключеннях опалення навіть під час слабких морозів приміщення остигають досить швидко. А повторний запуск системи (особливо якщо з неї злили воду з метою безпеки) може зайняти деякий час.

Медики радять утеплювати приміщення різними способами, запасти теплими речами та медикаментами. НВ зібрав ще кілька способів, що допоможуть вам зігріти організм під час холодів.

Велика кількість калорій

Для постійної підтримки нормальної температури тіла вам потрібне паливо у вигляді поживних речовин.

Експерти радять забезпечити кілька прийомів гарячої їжі на день, а також урізноманітнити свій раціон фруктами, овочами та іншими необробленими продуктами.

За словами дієтолога Джорджі Фір, при зниженні зовнішньої температури організм автоматично починає інтенсивніше витрачати калорії, щоб зігрітися.

Результати дослідження нідерландських вчених показують, що при умовному спалюванні організмом 2000 калорій на день з комфортною температурою, холодніше середовище змусить ваше тіло спалити додатково як мінімум 80–120 калорій.

Залізо і вітамін B12

Нестача цих речовин в організмі може призвести до анемії, — стан, за якого в крові критично падає кількість еритроцитів, необхідних для поглинання кисню ззовні.

Цей стан також може змусити вас відчувати холод. Найчастіше з анемією стикаються люди старшого віку, люди з хронічними захворюваннями, вагітні жінки та інші вразливі категорії.

Основними джерелами вітаміну B12 є курка, яйця, риба тощо. А велика кількість заліза гарантує свинина, морепродукти, нуту та зелені листові овочі.

Гостра їжа

Незважаючи на найчастіше негативний вплив гострих продуктів, така їжа дійсно може зігріти ваше тіло.

Загалом нині гострі продукти є стимулятором, який дає можливість поліпшити кровообіг, підвищити температуру тіла, і навіть поліпшити апетит, їжа є стимулятором.

Однак, від такого методу зігрівання варто відмовитися, якщо у вас є проблеми зі шлунково-кишковим трактом і вам необхідно дотримуватися дієти.

Сон у теплі

Враховуючи, що наше тіло може природно охолоджуватися на кілька градусів під час сну, при зниженій температурі повітря необхідно зберігати кінцівки в теплі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Наукові дані демонструють, що люди, які надягають шкарпетки перед сном, допомагають своєму організму поліпшити загальний кровообіг і розширити кровоносні судини у ногах.

Це дає можливість організму ефективніше перерозподіляти тепло по всьому тілу, що, натомість, сприяє здоровому сну.

За можливості можна використовувати примітивні грілки і зігрівати руки перед тим, як лягти в ліжко.

Фізична активність

Очевидно, фізичне навантаження дозволяє природним чином зігрітися. Найефективнішим способом зробити це може бути пробіжка чи силові тренування.

У домашніх умовах можна виконати розминку всіх частин тіла, а також вправи на різні групи м'язів.

Будь-яка розминка поступово активізує серцево-судинну систему, підвищує температуру тіла та збільшує приплив крові до м'язів.

Форсоване дихання

Декілька років тому вчені з Сінгапуру та США підтвердили, що медитаційна практика, більш відома як «дихання вази», сприяє підвищенню температури тіла.

Для виконання такої практики потрібно глибоко вдихнути, затримати дихання на кілька секунд, напружуючи м'язи тазу та живота таким чином, щоб нижня частина вашого тіла набула форми вази.

Правильне та регулярне виконання цієї вправи дозволяє організму ефективно генерувати тепло.

Тактильний контакт

В екстрених умовах близький тактильний контакт з іншою людиною під сухою ковдрою або одягом може бути одним із найефективніших способів швидко стабілізувати та підвищити температуру тіла.

Для правильної терморегуляції варто відмовитися від великої кількості одягу і створити щось на кшталт повітряної подушки для двох людей. Ідеальний варіант — великий спальний мішок, який дозволить відтворити ефект сауни.

Всупереч поширеній думці, вживання алкоголю знижує здатність організму утримувати тепло. Незважаючи на тимчасовий ефект зігрівання, медики наполягають на тому, що алкоголь і тепло несумісні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X