За 30 секунд. Ізраїльський стартап розробив метод миттєвої діагностики коронавірусу

13 березня 2020, 17:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія RADLogics заявила про розробку автоматизованої програми виявлення COVID-19 на основі аналізу комп’ютерної томографії.

Крім миттєвої діагностики, вона має високу точність результату і дозволяє відстежувати, як протікає захворювання, запевняють розробники.

«Використовуючи для аналізу знімків алгоритми глибинного навчання, RADLogics досяг 98,2% чутливості (ймовірність правильної діагностики хворих пацієнтів) і 92,2% специфічності (ймовірність правильної діагностики здорових пацієнтів)», — йдеться в заяві компанії.

Відео дня

Також пояснюється, що дослідження проводилися на основі даних про 157 пацієнтів з Китаю і США. Для аналізу 400 знімків комп’ютерної томографії платформі знадобилося 30 секунд.

Для пацієнтів з коронавірусом система виводить кількісні показники зниження прозорості легеневої тканини, а також візуалізує великі помутніння на «тепловий карті» легенів — як на пласких знімках в розрізі, так і в тривимірному форматі. Введений RADLogics кількісний «індекс коронавірусу» дозволяє вимірювати динаміку захворювання з плином часу.

За словами представників компанії, мова йде про первинне дослідженні, масштаб якого в даний час істотно розширюється. Однак, як підкреслюють RADLogics, вже можна сказати, що розроблений в стислі терміни алгоритм здатний застосовуватися як для діагностики коронавірусу, так і для кількісного аналізу та моніторингу динаміки захворювання.

Додамо, компанія RADLogics заснована в 2010 році. Флагманський продукт RADLogics — заснована на штучному інтелекті програмна платформа аналізу зображень медичної радіології, яка істотно підвищує швидкість і точність роботи лікарів-радіологів.

Раніше НВ повідомляло, що в Китаї також розробили систему виявлення пацієнтів з COVID-19 за допомогою комп’ютерної томографії на базі технології штучного інтелекту. Використання комп’ютерних алгоритмів необхідно для того, щоб відрізнити новий коронавірус від інших різновидів пневмонії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X