Штучний інтелект виявився здатним виявити хворобу Альцгеймера

1 січня, 17:25
ШІ може виявити хворобу Альцгеймера (Фото:pixabay)

ШІ може виявити хворобу Альцгеймера (Фото:pixabay)

Нещодавно проведене дослідження показало, що програма OpenAI GPT-3 із ймовірністю 80% може ідентифікувати хворобу на ранній стадії.

Алгоритми штучного інтелекту, що лежать в основі програми чат-ботів ChatGPT, можуть допомогти лікарям виявляти хворобу Альцгеймера на ранніх стадіях. Дослідження Школи біомедичної інженерії, науки та систем охорони здоров'я Університету Дрекселя нещодавно продемонструвало, що програма OpenAI GPT-3 може ідентифікувати підказки зі спонтанного мовлення, які з точністю 80% прогнозують ранні стадії деменції.

Відео дня

Поточна практика діагностики хвороби Альцгеймера зазвичай включає вивчення історії хвороби і тривалий набір фізичних і неврологічних обстежень і тестів. Незважаючи на те, що досі немає надійних ліків від цієї хвороби, її раннє виявлення може дати пацієнтам можливість розпочати терапію раніше.

Оскільки порушення мови є симптомом у 60-80% пацієнтів з деменцією, дослідники зосередили свою увагу на програмах, які можуть вловлювати ледь вловимі підказки, такі як запинання, граматичні та вимовні помилки.

Дослідники навчили програму набору найпоширеніших при деменції помилок.

У такий спосіб вони створили машину для скринінгу хвороби Альцгеймера. Щоб перевірити програму, вони попросили її переглянути десятки розшифровок мови та проаналізувати, хто з її авторів мав хворобу Альцгеймера.

З'ясувалося, що ШІ розпізнавав хворобу у чотирьох із п'яти випадків.

У майбутньому дослідники планують розробити веб-застосунок, який можна буде використовувати вдома або в кабінеті лікаря в якості інструменту попереднього скринінгу.

"Наша перевірка концепції показує, що можна створити простий, доступний і досить чутливий інструмент для тестування без відвідування лікаря, —пишуть автори дослідження. — Це може бути дуже корисно для раннього скринінгу та оцінки ризику до встановлення клінічного діагнозу».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X