Удар по супербактеріям. Штучний інтелект вперше створив новий антибіотик

24 лютого 2020, 11:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Массачусетського технологічного інституту за допомогою штучного інтелекту відкрили нове потужне лікувальне з'єднання.

Алгоритм вивчив величезний цифровий архів, що містить більше 100 млн хімічних сполук, і виявив ті, які могли вбивати бактерії.

Цей метод виділив молекулу, яка, мабуть, має дійсно незвичайні антибіотичні властивості. Команда назвала молекулу халіцин, на честь розумної системи штучного інтелекту Hal з фільму Стенлі Кубрика 2001: Космічна одіссея.

Відео дня

При тестуванні на мишах халіцин був здатний ефективно лікувати туберкульоз і лікарсько-стійкі ентеробактерії, сімейство бактерій, в яке входять кишкова паличка і сальмонела. Він також виявився надзвичайно ефективним проти Clostridium difficile, «шлункової бактерії», яка часто зустрічається в лікарнях, і інший лікарсько-стійкої бактерії, яка може викликати інфекції крові, сечовивідних шляхів і легенів.

«Наш підхід виявив цю дивовижну молекулу, яка, можливо, є одним з найбільш потужних антибіотиків, які були виявлені», — сказав Джеймс Коллінз, професор в Інституті медичної інженерії і науки Массачусетського технологічного інституту.

Що найдивніше, цей потужний антибіотик структурно не схожий на будь-який інший антибіотик, який зустрічався раніше. Якби пошуком з'єднання займалися тільки люди, дуже ймовірно, що цей антибіотик не був би виявлений взагалі, тому що він виглядає занадто незвичайним.

«Ця революційна робота знаменує собою зміну парадигми в області відкриття антибіотиків і, в загальному, в області відкриття ліків в цілому», — додав Рой Кішоні, професор біології та інформатики в Technion (Ізраїльський технологічний інститут), який не брав участі в дослідженні.

Після успіху халіцина команда повернулася в базу даних і використовувала алгоритм штучного інтелекту, щоб виявити більше потенційних кандидатів. Всього за три дні було виявлено 23 кандидата, які структурно не схожі на існуючі антибіотики і не токсичні для клітин людини. Пізніші випробування довели, що принаймні вісім з цих молекул володіли антибактеріальними властивостями.

Всі ці кандидати можуть виявитися безцінними інструментами для боротьби з супербактеріями і стійкими до антибіотиків інфекціями.

Раніше НВ повідомляло, що британський стартап Exscientia і японська фармацевтична компанія Sumitomo Dainippon Pharma за допомогою штучного інтелекту створили нові ліки DSP-1181, які випробують в березні 2020.

Препарат, який призначений для лікування обцессивно-компульсивного розладу, був створений з використанням систем штучного інтелекту від оксфордской біотехнологічної компанії Exscientia. У той час, як зазвичай потрібно близько чотирьох з половиною років, щоб отримати ліки, в Exscientia заявили, що використання інструментів штучного інтелекту скоротило цей термін до 12 місяців.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X