Без діалізу. У США протестували прототип штучної нирки нового типу

17 вересня 2021, 14:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Біоштучна нирка проекту Kidney Project, успішно імплантована на доклінічній моделі (Фото:The Kidney Project)

Біоштучна нирка проекту Kidney Project, успішно імплантована на доклінічній моделі (Фото:The Kidney Project)

Імплантована біоштучна нирка проекту Kidney Project, яка повинна звільнити пацієнтів із захворюваннями нирок від діалізних апаратів, пройшла першу демонстрацію.

Розробники функціонального прототипу штучної нирки отримали приз в розмірі $ 650 000 від компанії KidneyX.

KidneyX — це державно-приватне партнерство між Міністерством охорони здоров’я і соціальних служб США (HHS) і Американським товариством нефрологів (ASN), створене для «прискорення інновацій у профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань нирок».

Відео дня

Kidney Project об'єднали дві основні частини своєї штучної нирки, гемофільтр та і біореактор, і успішно імплантували пристрій розміром зі смартфон для доклінічній оцінки.

За цей поступ команда була нагороджена призом KidneyX Phase 1 і стала однією з шести команд-переможців.

В останні кілька років Kidney Project успішно протестував гемофільтр, який видаляє продукти життєдіяльності і токсини з крові, і біореактор, який відтворює інші функції нирок, такі як баланс електролітів в крові, в окремих експериментах.

Для отримання премії за штучну нирку команда об'єднала ці два механізми в зменшену версію штучної нирки і оцінила її ефективність на доклінічній моделі. Блоки працювали в тандемі і не потребували розріджуючих кров препаратів або імунодепресантів.

«Ідея штучної нирки полягає в тому, щоб надати пацієнтам повну мобільність і кращі фізіологічні результати, ніж діаліз», — сказав Шуво Рой з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, викладач кафедри біоінженерії та терапевтичних наук. «Це обіцяє більш високу якість життя мільйонам людей у всьому світі з нирковою недостатністю».

Штучна нирка, створена в рамках проекту Kidney Project, буде не тільки відтворювати високу якість життя реципієнтів ниркового трансплантата — «золотий стандарт» лікування захворювань нирок, за словами Роя, але і позбавить їх від необхідності приймати імунодепресанти.

«Наша команда розробила штучну нирку, щоб підтримувати культуру клітин нирок людини, не викликаючи імунної відповіді», — сказав Рой.

Раніше НВ писав, що компанія Carmat, яка нещодавно успішно імплантувала штучне серце нового покоління, отримала дозвіл на продаж штучних сердець Aeson в Європі 22 грудня 2020 року.

Відзначимо, що штучне серце — це перш за все технологічний пристрій, призначений для підтримки життєдіяльності пацієнта, поки не відбудеться пересадка.

Штучне серце має дві шлуночкові камери і чотири біологічних клапана, як і справжній орган, і живиться від зовнішнього пристрою. Воно зроблене з «біосумісних матеріалів», в тому числі з бичачої тканини. Для своєї роботи він використовує комбінацію датчиків і алгоритмів, щоб підтримувати темп і циркуляцію крові по тілу.

Бригада хірургів лікарні Університету Дьюка під керівництвом докторів Джейкоб Шредер і Кармело Мілано успішно імплантували штучне серце нового покоління 39-річному чоловікові з серцевою недостатністю, ставши першим центром в Північній Америці, які виконали цю процедуру.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X