Ніхто не сховається? Варіант коронавірусу Омікрон заражає диких тварин

Міністерство сільського господарства США виявило коронавірусну інфекцію серед білохвостих оленів. (Фото:flickr.com)
Дослідники з Пенсільванського державного університету виявили майже 20 білохвостих оленів на Статен-Айленді, які були заражені варіантом коронавірусів Омікрон.
Дослідники з Пенсільванського державного університету виявили майже 20 білохвостих оленів на Статен-Айленді, які були заражені варіантом коронавірусів Омікрон.
Результати дослідження, які поки що не були рецензовані, вперше показують, що Омікрон поширюється на диких тварин.
Автори виявили коронавірус приблизно в однієї третини білохвостих оленів, вивчених в Айові в період з вересня 2020 по січень 2021 року. Інша дослідна група виявила вірус у однієї третини оленів в Огайо.
" Ми не очікували виявити такий рівень широко поширеної інфекції", — сказав заступник директора Лабораторії діагностики тварин у Пенсільванії Суреш Кучіпуді.
Учені побоюються, що олені можуть бути резервуаром для коронавірусу навіть після того, як COVID-19 стане ендемічним серед людей. У гіршому випадку вірус може розвинутись у оленів, щоб краще ухилятися від захисту від вакцин, а потім поширитися на людей.
Автори раніше виявили вірус у кішок, собак, тхорів, норок, свиней та кролів. Але вони приділяли пильну увагу білохвостим оленям з кількох причин: крім того, що вони дуже вразливі для інфекцій, білохвості олені довільно живуть у США в безпосередній близькості від людей.
«Немає жодних доказів того, що в біології оленів є щось особливе, що робить їх більш тривожними господарями вірусу», — сказали учені. «Головне, що вони скрізь. Вони є класичним прикладом змін у популяціях людей і тварин, викликаних цивілізацією».
Наразі вчені не знають, чи олені можуть передавати коронавірус людям. Ймовірно, олень може передати вірус людині через проміжного господаря, такого як гризун чи домашню тварину.
«Кожно разу, коли у вас є тварина, яка широко заражена і вірус циркулює, вони завжди можуть бути джерелом інфекції для інших сприйнятливих тварин — навіть іноді для людей, якщо умови правильні», — зазначив Кучіпуді.
" Ми досі не зовсім усвідомили масштаби проблеми", — сказав він, додавши: «Нам потрібно бути обережними, роблячи висновки про те, чи це ймовірно, чи малоймовірне. Чесна відповідь — ми поки що не знаємо».
Раніше НВ писав, що дослідження в США показало, що антитіла до SARS-CoV-2 виявилися у 40% білохвостих оленів ( Odocoileus virginianus), кров яких була взята на аналіз.
Лише у штаті Мічиган у 67% оленів, що перебувають на вільному вигулі, у крові виявлено імунні маркери коронавірусу, зазначили автори дослідження.
Це перше свідчення широкого поширення SARS-CoV-2 у диких тварин, і хоча препринтне дослідження все ще потребує перевірки та рецензування, отримані результати викликають занепокоєння.
Хоча жоден з оленів не виявив несприятливих наслідків для здоров’я, наявність специфічних антитіл у крові свідчить у тому, що вони нещодавно боролися з вірусом.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.