У нас проблеми? Медики в США розповіли, чим небезпечний для дітей дельта-варіант коронавірусу

23 вересня 2021, 15:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Діти стали частіше хворіти на COVID-19 (Фото:REUTERS / Ammar Awad)

Діти стали частіше хворіти на COVID-19 (Фото:REUTERS / Ammar Awad)

Експерти визнають, що поки немає переконливих доказів того, що цей варіант викликає у дітей і підлітків важче захворювання, ніж більш ранні версії вірусу.

Однак саме штам Дельта привів до сплеску інфекцій серед дітей, тому що він більш заразний, впевнені лікарі.

«Здатність Delta до більш легкого поширення робить її більш небезпечною для дітей та наголошує на необхідності використання масок в школах і вакцинації для тих, хто достатньо дорослий», — сказав доктор Хуан Дюмуа, педіатричний лікар-інфекціоніст в Дитячій лікарні Джона Хопкінса в Сент-Луїсі.

Відео дня

Згідно з даними Американської академії педіатрії та Асоціації дитячих лікарень, щотижневий рівень інфікування серед дітей в США на початку цього місяця перевищив 250 000, перевищивши зимовий пік. З початку пандемії понад 5 мільйонів дітей в США дали позитивний результат на COVID-19.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, дельта-варіант був виявлений як мінімум в 180 країнах. У багатьох з них сплеск інфекцій також означає збільшення госпіталізацій маленьких дітей і підлітків.

Через величезні цифри може здатися, що дітям стає гірше від дельта-варіанту, але експерти кажуть, що це не так. У більшості інфікованих дітей є легкі інфекції, їх не потрібно госпіталізувати.

Вакцини COVID-19 продовжують забезпечувати захист від Дельта. Згідно з даними CDC, серед дітей від 12 років і старше, які мають право на вакцинацію від COVID-19, щотижнева госпіталізація в липні була в 10 разів вище для нещеплених, ніж для тих, хто отримав щеплення.

Слухайте подкаст на цю тему

Раніше НВ писав, що в Харківській області у 99% дітей, які потрапили до лікарні через коронавірус, виявили штам Дельта. При цьому 96% пацієнтів не вакциновані.

Про це заявив директор департаменту охорони здоров’я Максим Хаустов.

На даний момент в Харківській області 127 дітей, які перебувають в лікарні і у яких підтвердили Дельту. За його словами, якщо кількість хворих дітей збільшуватиметься, в регіоні збільшать кількість ліжок для дітей.

Хаустов також нагадав, що штам коронавірусу Дельта більш заразний, тому особливо важливо дотримуватися карантинних протиепідемічних заходів безпеки: маскового режиму і особистої гігієни.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X