Ніякого легалайза? Медики з США назвали нову небезпеку марихуани

6 серпня 2020, 14:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Американській кардіологічній асоціації виявили нові ризики куріння марихуани для організму людини, пов’язані з серйозними захворюваннями серцево-судинної системи.

Згідно з результатами дослідження вчених з Американської кардіологічної асоціації, куріння марихуани пов’язано з розвитком серйозних проблем зі здоров’ям, враховуючи серцевий напад, інсульт та інші захворювання серцево-судинної системи.

Відео дня

Вчені проаналізували хімічний склад найактивніших речовин у марихуані - THC і СBD, які, як зазначили самі автори роботи, мають «потенційні терапевтичні і лікувальні властивості».

За даними дослідників, ці речовин можуть негативно впливати на роботу серцево-судинної системи людини і значно підвищувати ризик розвитку хвороб серця.

Вчені заявили, що THC (тетрагідроканнабінол) може порушувати серцевий ритм, бути причиною фібриляції передсердь, тахікардії і передчасного скорочення шлуночків.

СBD (канабідіол), у свою чергу, може знижувати частоту скорочень серця, знижувати кров’яний тиск і зменшувати рівень запальних процесів у організмі, які зокрема пов’язані з інсультом.

Автори роботи пояснили, що попри ці та інші потенційні переваги марихуани, куріння цієї психоактивної речовини може представляти такі ж ризики для здоров’я, як і куріння тютюну.

«Можна провести аналогію з алкоголем. Алкоголь дозволений, але має як позитивні, так і негативні ефекти для серцево-судинної системи. Для лікарів і споживачів важливо мати інформацію про ці позитивні і негативні наслідки, щоб вони могли зробити розумний вибір у своєму житті», — заявив співавтор роботи доктор Роберт Клонер з Інституту медичних досліджень Хантінгтона у Каліфорнії.

Вчені заявляють, що людям потрібно більше якісної інформації про наслідки вживання марихуани для організму, оскільки у медіа часто приводять необгрунтовані аргументи для лобіювання легалізації або, навпаки, заборони цієї речовини у різних країнах.

Нагадаємо, на початку 2019-го Рада з контролю за марихуаною штату Аляска дозволила людям вживати марихуану у легальних точках її продажу.

Аляска стала першим регіоном у США, де ввели подібну практику.

У 2019 році в цьому ж штаті також пом’якшили вимоги до вживання марихуани, однак вони все одно припускали відділення зон куріння від інших приміщень у будівлях.

Детальніше про різні ефекти марихуани для організму людини НВ писав у цій статті.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X