Без пігулок. Сім дивовижно простих способів знизити тиск

3 липня 2021, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Високий кров’яний тиск або гіпертонію не дарма називають «тихим вбивцею», адже симптоми цього нездужання часом ховаються, але для здоров’я воно становить серйозний ризик.

Підвищений тиск може викликати такі серйозні захворювання як інсульт та інфаркт. У зв’язку з цим, потрібно з усією відповідальністю підійти до розгляду основних способів, які допоможуть «розслабити» ваші судини.

Відео дня

Так, в новому дослідженні, вчені виявили, що п’ятихвилинна дихальна практика під назвою Inspiratory Muscle Strength Training, всього за п’ять хвилин в день може не тільки знизити артеріальний тиск, але і поліпшити здоров’я судин і різко знизити ваші шанси на розвиток серйозних серцево-судинних захворювань.

Тобто ви можете зробити цю вправу не виходячи з дому.

За словами вчених — це нова форма терапії, яка знижує артеріальний тиск швидко і без ліків.

В експерименті взяли участь 36 осіб віком 50−79 років з підвищеним артеріальним тиском систоли. Половина пацієнтів ретельно займалися IMST протягом шести тижнів з високим опором, а інші були в групі плацебо. Самі учасники не знали, в якій саме групі вони знаходяться.

Якщо детальніше, то IMST вперше застосований кілька десятиліть тому, щоб допомогти пацієнтам з важкими респіраторними захворюваннями зміцнити свої незалежні дихальні функції, використовуючи тільки легкий або помірний опір в пристрої.

Вчені виявили в ході експерименту, що у групи, яка виконувала IMST з високим опором, систолічний артеріальний тиск впав в середньому на дев’ять пунктів,

Поки не ясно, як саме механізми IMST з високим опором забезпечують переваги, можливо, дихальні вправи спонукають клітини, виробляти більше оксиду азоту, що допомагає м’язам розслабитися і поліпшить кровообіг.

Команда підозрює, що більш тривале втручання може призвести до ще вражаючих результатів, але також визнає, що їх дослідження необхідно відтворити в більших експериментальних умовах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X