Проти випадання та ламкості. Шість наукових способів змусити ваше волосся рости швидше

Волосся — це найшвидша тканина в організмі людини (Фото:Ilyuza Mingazova/Unsplash)
Густі та пишні пасма — це не лише естетично, вони й свідчать про стан здоров’я. Спроба відростити волосся довше або зробити його густішим може здатися невдячною справою.
Волосся — це найшвидша тканина в організмі людини. Середня швидкість росту волосся становить від 0,5 до 1,7 сантиметрів на місяць. Це зростання може здатися мінімальним, особливо коли ви його відстежуєте.
На думку експертів Гарвардської медичної школи, навіть спадкове облисіння може покращитись при відповідному лікуванні. Немає чарівного засобу для миттєвого росту волосся. Однак ви можете зробити кілька кроків, щоб стимулювати зростання волосся і запобігти їх ламкості.
Щоб зрозуміти, як виростити здоровіше і сильніше волосся, без ламкості на кінцях і собі, збільшити довжину, ми звернулися до науки.
1 Як часто має бути миття голови
Як часто потрібно мити волосся залежить від вашого конкретного типу волосся та шампуню, який ви використовуєте. Щоденне миття голови може викликати сухість та ламкість, але, як правило, не призводить до надмірного випадання волосся. У той час як деяким типам волосся слід уникати щоденного миття з цих причин, тим, у кого дуже жирне волосся, може бути корисно мити кожен день через кількість жиру, що виділяється ними.
Є дослідження, які показують, що щоденне миття шампунем справді може бути корисним для волосся та шкіри голови.
Дослідження, проведені серед жителів Східної Азії, показали, що показники здоров’я шкіри голови покращилися під час щоденного миття голови.
Стан шкіри голови може вплинути на ріст волосся. Скупчення сміття та інших продуктів на шкірі голови може спричинити свербіж і звуження волосяних фолікулів, що в кінцевому підсумку призведе до витончення ваших пасм.
2 Куріння
Куріння може призвести до основних форм випадання волосся, таких як андрогенетична алопеція та осередкова алопеція.
Куріння обмежує приплив крові до шкіри голови та фолікулів, що, у свою чергу, обмежує надходження життєво важливого кисню та поживних речовин, необхідних для здоров’я волосся та шкіри голови.
Крім того, токсини від куріння можуть просочуватися у волосяні фолікули та викликати їх руйнування.
3 Дієта
Красиве здорове волосся вимагає більшого, ніж просто відмінний шампунь і кондиціонер — все починається з того, що ви вкладаєте у своє тіло. Переважно рослинна дієта може допомогти вам отримати основні поживні речовини, необхідні для підтримки волосся, шкіри та нігтів у оптимальній формі.
Дієта в середземноморському стилі, що складається з продуктів, багатих на клітковину, 100% цільного зерна і корисних жирів, є одним з найпростіших способів отримати ці необхідні поживні речовини.

Згідно з дослідженням більшість жінок, які приймають омега-3 та інші добавки, повідомили про зменшення випадання волосся, а також про поліпшення їх діаметра та густоти.
Мало того, він буде включати продукти для підтримки мікробіома вашого кишечника. Здорова кишкова флора необхідна для засвоєння поживних речовин для зміцнення волосся, шкіри та нігтів.
4 Читайте склад доглядової косметики
Якщо ви вже підтримуєте шкіру голови в чистоті, але, як і раніше, не бачите помітних результатів, перевірте інгредієнти ваших продуктів для волосся. Переконайтеся, що вони не містять агресивних хімікатів, таких як парабени та сульфати.
Більшість засобів по догляду за волоссям містять токсичні хімічні речовини, які надають вашому волоссю миттєвий задовільний результат. Спочатку може бути приємно бачити ваше волосся чистим, блискучим, об'ємним і гладким, проте за цим короткочасним задоволенням можуть наслідувати побічні ефекти, такі як випадання волосся, подразнення шкіри, гормональний дисбаланс і ризик раку.
Ці хімічні речовини можуть пошкодити ваші кучері та збільшити ризик ламкості. Замість них вибирайте продукти, що не містять шкідливих хімічних речовин, особливо ті, до складу яких входять інгредієнти, що стимулюють ріст волосся.
Продукти на основі кератину можуть боротися з сухістю і надавати волоссю більш блискучий вигляд, але вони також можуть зміцнювати волосся і запобігати його ламкості в майбутньому.
Білок, який за своєю природою є захисним, насичує волосся ефірними оліями та поживними речовинами, необхідними їм для росту, створюючи ідеальне середовище для зростання здорових пасм.
5 Масаж голови
Регулярний масаж шкіри голови може сприяти збільшенню об'єму волосся, переконайтеся, що ви регулярно миєте шкіру голови м’якими миючими засобами. Під час миття шампунем масажуйте шкіру голови, щоб збільшити приплив крові, зняти стрес та стимулювати волосяні фолікули.
Крім того, у невеликих дослідженнях було показано, що регулярний масаж голови збільшує густоту волосся, а в деяких випадках, про які повідомляють самі люди, вони робили собі щоденний масаж голови протягом кількох місяців, спостерігали стабілізацію випадання волосся або поновлення їх зростання.
Таким чином, дослідження передбачає, що існує потенціал для відновлення росту волосся при стандартному послідовному масажі шкіри голови.
Масаж голови стимулює кровообіг, що допомагає доставляти життєво важливі поживні речовини та кисень до волосяних фолікулів.
6 Процедури для волосся на основі кофеїну
Деякі дослідження в лабораторії показали, що кофеїн, протидіє експресії певних білків, на які впливає тестостерон, і кінцевим результатом цього було чисте стимулювання росту волосяних фолікулів.
Здатність кофеїну впливати на зростання волосяних фолікулів, пов’язаний з андрогенами, справила значний вплив на волосяні фолікули людей, які страждають на андрогенну алопецію, іноді звану андрогенетичну алопецію.
Застосування місцевих продуктів з кофеїном, таких як шампуні та кондиціонери, може запобігти випаданню волосся, можливо так само ефективно, як і медикаментозне лікування.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.