Вони надто люблять себе. Що таке нарцисизм і як не стати «жертвою» самозакоханої людини

31 липня, 07:00
Всі мають певний рівень нарцисизму, але в деяких людей він вищий (Фото:Harry Cunningham/Unsplash)

Всі мають певний рівень нарцисизму, але в деяких людей він вищий (Фото:Harry Cunningham/Unsplash)

Нарцисизм характеризується більше як негативна риса особистості, яка провокує поведінку, що відштовхує, але чи так це насправді?

Нарцис має величезну потребу в захопленні, почутті власної гідності і постійні думки про те, щоб бути кращим за інших, чи то успішнішим, чи більш улюбленим.

Всеосяжний вираз цього типу особистості є одержимість собою, яка перешкоджає близькості з іншими.

Відео дня

Психологи вже розрізняють три досить різні особистості нарцисів: уразливі нарциси, грандіозні нарциси та нарцисичний розлад особистості.

Усіх їх поєднує такі ознаки характеру, як егоцентризм та перебільшене почуття власної важливості. Але всередині кожного типу є кілька важливих відмінностей, і останнє дослідження допомагає ще більше розплутати ці поняття.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X