Порятунок метеозалежних. Як підготувати організм до різкої зміни погоди — радить лікарка

18 серпня 2021, 14:04

Метеозалежність — не вигадка, переконує сімейна лікарка Ольга Мітюшова. В ефірі Радіо НВ вона розповіла, як пережити різку зміну погоди з гарним самопочуттям.

Ольга Мітюшова

сімейна лікарка

Я б хотіла сказати «прийміть чарівну пігулочку і нічого не відчуєте», але такого, на жаль, немає. Тож головне для кожного — це підтримка свого здоров’я, профілактика захворювань.

Відео дня

Що можна порадити?

Першочергово варто обмежити вживання кофеїновмісних продуктів (кава, чай, енергетичні напої), кількість солі, калорійної та жирної їжі, особливо — вуглеводів.

Під час різкої зміни погоди потрібно:

1. Вживати продукти, що легко засвоюються організмом: овочі, фрукти.

2. Їсти рибу, морепродукти, сири, горіхи, щоб організм отримував вдосталь білку.

3. Щодоби пити достатню кількість води: 30 мл на кілограм маси тіла.

Метеозалежні люди мають уникати стресових ситуацій, адже під час них виробляються гормони катехоламіни, які сприяють підвищенню кров’яного тиску.

Доказовим є те, що зміни барометричного тиску дійсно негативно впливають на організм. Здебільшого це стосується людей похилого віку, з серцевою недостатністю. Під час різкої зміни погоди збільшується кількість госпіталізацій таких пацієнтів. Тому дуже важливо для людей з хронічними захворюваннями на постійній основі приймати препарати, які приписують лікарі.

Не рекомендую пацієнтам вживати начебто спеціальні препарати для метеочутливих. Але є таке явище — дефіцит мікроелементів, вітамінів в організмі, який варто підтвердити лабораторними аналізами. Якщо дійсно є недостатність вітаміну D або Магнію, тоді можна купувати їх і вживати.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи
Редактор: Юлія Козіна

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X