Що може підвищити цукор в крові. П’ять шкідливих факторів

8 квітня, 07:08
Їжа з високим ГІ викликає швидке підвищення рівня глюкози у крові (Фото:Jeswin Thomas/Unsplash)

Їжа з високим ГІ викликає швидке підвищення рівня глюкози у крові (Фото:Jeswin Thomas/Unsplash)

Хоча ваш вік або сімейна історія діабету може вплинути на ваші шанси на розвиток захворювання, ваш спосіб життя також відіграє вирішальну роль. Ви можете бути здивовані тим, наскільки кілька щоденних звичок можуть підвищити ризик.

Незалежно від того, чи є у вас переддіабет, цукровий діабет 1 типу або діабет 2 типу, вам слід уважно стежити за рівнем цукру в крові та загальним станом здоров’я.

Дізнайтеся про декілька факторів, які можуть привести до підвищення рівня цукру в крові, щоб дізнатися, як триматися подалі від небезпечної зони.

Відео дня

Неправильне харчування

Споживання великої кількості продуктів з високим вмістом цукру та вуглеводів може призвести до підвищення рівня цукру в крові. Така нездорова дієти складаються з їжі та напоїв з високим рівнем калорій, солі, цукор і жири, зокрема промислові транс-жири.

За даними ВООЗ, здорове харчування багате клітковиною, фруктами, овочами, сочевицею, квасолею, горіхами та цільнозерновими продуктами. Ваша дієта має бути збалансованою, різноманітною та відповідати потребам людини в макроелементах (білки, жири, вуглеводи та клітковина) та мікроелементах (мінерали та вітаміни) залежно від етапу життя.

Недостатньої фізичної активності

Недостатня кількість фізичних навантажень може призвести до зниження чутливості організму до інсуліну, що в свою чергу може призвести до підвищення рівня цукру в крові.

Дослідження, опубліковане в Diabetologia, виявило, що фізична активність після обіду або ввечері пов’язана зі зниженою резистентністю до інсуліну у порівнянні з рівномірним розподілом фізичної активності протягом дня.

Стрес

Коли ви відчуваєте фізичний або емоційний стрес, виділяються гормони, які підвищують рівень цукру в крові. Кортизол і адреналін є іншими основними гормонами.

Це абсолютно природна реакція. Наприклад, якщо ви опинилися в небезпечній ситуації, вам потрібні ці гормони, щоб підготувати ваше тіло до ситуації «боротьби або втечі».

Але коли ви переживаєте стрес, ваше тіло виділяє ці гормони, навіть якщо немає великої фізичної загрози. В результаті у вас виникає високий артеріальний тиск, прискорене серцебиття та підвищення рівня цукру в крові.

Недостатньої якості сну

Хоча дієта та ожиріння значною мірою сприяють розвитку діабету, дослідження показали, що звички вашого сну також можуть вплинути на реакцію ваших клітин на інсулін.

Згідно з дослідженнями, люди які сплять щоночі менш як 6 годин, мали вдвічі більше шансів мати повноцінний діабет через непереносимість глюкози.

Перевага продуктів з високим глікемічним індексом

Споживання продуктів з високим глікемічним індексом може призвести до швидкого підвищення рівня цукру в крові.

Глікемічний індекс — це міра того, наскільки швидко їжа, що містить вуглеводи, розщеплюється та всмоктується в кров. Час, необхідний для засвоєння їжі, вимірюється за шкалою від 0 до 100.

Їжа з високим ГІ викликає швидке підвищення рівня глюкози в крові та швидку реакцію на інсулін. З іншого боку, продукти з низьким ГІ містять дуже мало вуглеводів і засвоюються повільніше. Чисті жири, такі як оливкова та рослинна олії, а також білки (наприклад, м’ясо тварин) не містять вуглеводів — вони мають значення ГІ 0, оскільки вони не впливають на рівень цукру в крові.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Якщо у вас є проблеми з підвищеним рівнем цукру в крові, рекомендується звернутися до лікаря для отримання порад щодо оптимального способу життя та лікування.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X