Нова зброя. Знайдено вакцину, яка зменшує частоту ускладнень при коронавірусі

12 липня 2021, 17:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження пацієнтів у всьому світі показало, що щеплення від грипу може істотно зменшити деякі важкі ефекти COVID-19.

При цьому вчені з США зазначають, що щеплення від грипу не замінює собою вакцину від коронавірусу і не знижує смертність від COVID-19.

Нещодавно кілька невеликих досліджень показали, що вакцина проти грипу може забезпечити захист від COVID-19, а це означає, що вона може стати цінною зброєю у боротьбі з пандемією.

Відео дня

Сьюзан Тагіофф з Медичної школи Університету Майамі Міллер у США, і її колеги провели ретроспективний аналіз даних про десятки тисяч пацієнтів з усього світу, щоб дізнатися більше.

У рамках найбільшого дослідження подібного роду команда провела скринінг знеособлених електронних медичних карт, що зберігаються в дослідницькій базі даних TriNetX, про більш ніж 70 мільйонів пацієнтів, щоб ідентифікувати дві групи з 37 377 пацієнтів.

Ці дві групи були зіставлені за тими чинниками, які можуть вплинути на їх ризик серйозного зараження COVID-19, включаючи вік, стать, етнічну приналежність, куріння і проблеми зі здоров’ям, такі як діабет, ожиріння і хронічна обструктивна хвороба легень.

Члени першої групи отримали вакцину від грипу від двох тижнів до шести місяців до того, як їм був поставлений діагноз COVID-19. У другої групи також був COVID-19, але вони не були вакциновані від грипу. У дослідженні брали участь пацієнти з таких країн, як США, Велика Британія, Німеччина, Італія, Ізраїль і Сінгапур.

Частоту 15 несприятливих наслідків (серед яких не тільки смерть або потрапляння в реанімацію, але і сепсис, інсульти, серцевий напад, тромбоз) протягом 120 днів після позитивного результату тесту на COVID-19 потім порівнювали між двома групами.

Аналіз показав, що ті, хто не проходив вакцинацію від грипу, мали значно вищу ймовірність (до 20%) потрапити у відділення інтенсивної терапії.

Вони також значно частіше відвідували відділення невідкладної допомоги (ймовірність до 58%), у них розвивалися сепсис (ймовірність до 45%) і інсульт (ймовірність до 58%). При цьому частота смерті не змінилася.

Точно невідомо, як щеплення від грипу забезпечує захист від COVID-19, але більшість теорій зосереджено навколо того, що вакцинація зміцнює вроджену імунну систему — «загальний» захист, з яким ми народжуємося і який не пристосований до будь-якої конкретної хвороби.

Автори дослідження кажуть, що їх результати переконливо свідчать про те, що вакцина проти грипу захищає від декількох важких наслідків COVID-19. Вони додають, що необхідні додаткові дослідження, щоб довести і краще зрозуміти можливий зв’язок, але в майбутньому щеплення від грипу може бути використане для підвищення захисту в країнах, де не вистачає вакцини COVID-19.

Доктор Девіндер Сингх, старший автор дослідження і професор пластичної хірургії в Медичній школі Університету Майамі Міллера, каже: «На сьогодні тільки невелика частина світу була повністю вакцинована проти COVID-19. Світовій спільноті все ще необхідно знайти рішення для зниження захворюваності і смертності».

Сьюзан Тагіофф додає: «Вакцинація проти грипу може принести користь навіть тим, хто не наважується отримати вакцину від COVID-19 через новизну технології. Попри це, вакцина проти грипу в жодному разі не є заміною вакцини COVID-19, і ми закликаємо всіх отримати вакцину COVID-19, якщо це можливо».

Раніше НВ писав, що в дослідженні вчених з Великобританії було виявлено, що одна доза вакцини Pfizer або AstraZeneca (обидві вакцини вимагають двох щеплень) або слабкі, або зовсім не ефективні проти штаму Delta.

Дослідники провели лабораторні експерименти зі зразками крові людей, які отримали одну з цих ін'єкцій. Після одноразової дози всього в 10 відсотках цих зразків виробилися антитіла, які нейтралізували варіант Дельта — ознака того, що ці люди будуть захищені від симптоматичної інфекції. Однак після двох доз в 95 відсотках зразків були виявлені нейтралізуючі антитіла проти Delta.

Дослідники дійшли висновку, що варіант Дельта «частково, але значно вислизає» від імунного захисту від вакцин.

Хоча результати подібних лабораторних експериментів не обов’язково переносяться безпосередньо в реальний світ, інші дослідження аналогічним чином показали, що Delta пручається захисту від однієї дози вакцини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X