Кохання врятує світ. Щасливий шлюб знижує ризик розвитку деменції — норвезькі вчені

20 березня, 09:33
Деменція — це стан, при якому відбувається зниження когнітивних функцій (Фото:Samantha Gades/Unsplash)

Деменція — це стан, при якому відбувається зниження когнітивних функцій (Фото:Samantha Gades/Unsplash)

Перебування у шлюбі протягом тривалого терміну може зменшити ймовірність розвитку деменції в літньому віці, відповідно до норвезького дослідження HUNT Study у Nord-Trøndelag

Деменція — це стан під час якого відбувається зниження когнітивних функцій, включаючи втрату пам’яті, сплутаність свідомості та труднощі з мовою, вирішенням проблем і повсякденними завданнями. Найчастіше вона виникає у літніх людей, але з кожним роком, це захворювання тільки «молодшає».

Відео дня

Учені Норвезького інституту громадського здоров’я протягом 24 років досліджували різні сімейні стани людей у віці від 44 до 68 років і потенційну кореляцію між цими статусами та клінічними діагнозами деменції або легкого когнітивного порушення (MCI) після 70 років.

Результати показують, що група, яка постійно перебувала в шлюбі протягом усього періоду, мала найнижчу кількість випадків деменції. Найбільша захворюваність виявлена ​​у розлучених і самотніх людей.

Одна з теорій полягає в тому, що люди, які перебувають у шлюбі, живуть здоровіше, і це пояснює різницю в ризиках різних захворювань.

В опитуванні HUNT взяли участь приблизно 150 000 людей, вони дали згоду на те, щоб інформація про їхнє здоров’я стала доступною для досліджень. Дослідники використовували ці дані, щоб перевірити частоту деменції в залежності від таких факторів здоров’я, як куріння, високий кров’яний тиск, ожиріння, відсутність фізичної активності, діабет, психологічні проблеми та наявність близьких друзів.

Раніше Nv.ua писав, що хвороба, яка традиційно вважається пов’язаною з віком, була діагностована у 19-річного підлітка.Хлопець почав скаржитися на погіршення пам’яті приблизно у 17 років, і згодом ситуація лише погіршилась.

Візуалізація мозку пацієнта показала зморщування гіпокампу, який бере участь у запам’ятовуванні, а спинномозкова рідина пацієнта показала загальні маркери цієї найпоширенішої форми деменції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X