Глобальна паніка. Багато людей переоцінюють свої шанси захворіти і померти від COVID-19 — опитування

24 вересня 2020, 17:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з’ясували, що люди сильно переоцінюють свої шанси зараження коронавірусом і смерті від хвороби, яку він викликає. Це підтверджує нове опитування, яке провели серед американців.

Згідно з результатами нового опитування, в якому взяли участь більше 2000 жителів штатів Колорадо, Айдахо, Луїзіана, Массачусетс, Мічиган і Вашингтон, багато людей перебільшують свої шанси захворіти і померти від COVID-19.

Відео дня

Представники Національного наукового фонду США, які провели опитування, також заявили, що зараз все більше людей носять маски, але існує багато не впевнених у появі ефективної вакцини від хвороби.

Опитування проводили у кілька етапів протягом шести місяців. Згідно з останніми результатами, респонденти в середньому оцінюють свої шанси зараження під час наступних трьох місяців у 30%.

Крім того, опитані впевнені, що при контакті з вірусом їх шанс на важке протікання хвороби COVID-19 становить 36%, а свої ризики померти від коронавірусу вони оцінюють в 23%.

У той же час, за оцінками Університету Джона Хопкінса, показник тих, хто вижив при COVID-19 становить 97%, що значно нижче оцінок респондентів щодо їх шансів померти від хвороби.

Нове опитування також показало, що кількість людей, які хочуть отримати вакцину від коронавірусу знизилося з 57% до 46%. Респонденти не впевнені у безпеці потенційної вакцини, її ефективності і вартості.

Люди відповідали, що їх головними джерелами отримання інформації про COVID-19 було телебачення і соцмережі. 79% респондентів опитування у США заявили, що вони носять маски у громадських місцях.

«Ці дані дають цінну інформацію про сприйняття і поведінку громадськості та демонструють, на чому слід зосередити інформацію, наприклад, на пріоритетні групи населення і потенційні шляхи для ефективного спілкування», — заявляють автори опитування.

Нагадаємо, нещодавно медики бразильського міста Манаус заявили про перший випадок формування колективного імунітету , — ситуації, коли так багато людей у районі виробляють імунітет до вірусу, що навіть ті, хто не захворів, захищені від нього.

Вчені з США, Великої Британії і Бразилії підрахували, що близько 66,1% жителів Манауса — ізольованого міста у джунглях Амазонки — в певний момент були інфіковані COVID-19, що відповідає відсотковими показниками для колективного імунітету, які були передбачені раніше.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X