Без клінік та складних тестів. Новий додаток для Apple Watch дозволяє виявити серцеву недостатність

9 травня, 14:11
Смарт-годинники дозволяє діагностувати хворобу серця (Фото:apple)

Смарт-годинники дозволяє діагностувати хворобу серця (Фото:apple)

Фахівці клініки Майо підтвердили успішне виявлення додатком ECG лівошлуночкової серцевої недостатності.

Дослідження клініки Майо, представлене 1 травня 2022 року на конференції Heart Rhythm 2022 у Сан-Франциско, Каліфорнія, показало, що новий додаток Apple Watch, що використовує штучний інтелект для аналізу даних з годинника, може бути корисним для виявлення дисфункції лівого шлуночка. За їхніми словами, Apple Watch ECG дозволяє отримати дані від електричної активності серця у 12 відведеннях.

Відео дня

Дослідження проводилося на 2454 пацієнтах, які використовують смарт-годинники від Apple. Дослідники констатували високу ступінь залучення учасників за рахунок простоти використання програми. На думку лікарів, результати відкривають нові перспективи бюджетного ведення людей, які страждають від захворювань серця в умовах відсутності доступу до діагностичної медицини.

Фахівці клініки Майо констатували ефективність методу. «Застосування ШІ до ЕКГ споживчого годинника, отриманого в неклінічних умовах, дозволило ефективно ідентифікувати дисфункцію лівого шлуночка, потенційно небезпечне для життя та безсимптомне захворювання», - пишеться у висновку.

Лівошлуночкова серцева недостатність проявляється зниженням мозкового кровообігу (запаморочення, потемніння в очах, непритомність) та коронарного кровообігу (стенокардія), вона характерна для аортальних пороків, ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертонії, обструктивної кардіоміопатії. Ця дисфункція не тільки значно знижує якість життя людини, але є небезпечною для життя, оскільки загрожує розвитком набряку легенів та кардіогенного шоку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X