Втратити 20 кг за рік без дієти? Британські вчені випробували революційні ліки для схуднення

15 лютого 2021, 20:04
НВ Преміум

За словами дослідників, такого ефекту щодо зниження маси тіла ще ніхто ніколи не домагався.

Ожиріння виявилося не менш складним завданням для сучасної науки, ніж чорні діри, квантова механіка або боротьба з раком.

З одного боку, начебто зрозуміло, що ожиріння є результатом енергетичного дисбалансу в організмі. Ви отримуєте більше калорій з їжею, ніж витрачаєте в результаті фізичної активності, тому і набираєте зайву вагу. Здавалося б, що тут складного?

Відео дня

Однак на практиці все виявляється набагато складніше. Багато людей роками не можуть схуднути, незважаючи на відчайдушні дієти і велику фізичну активність.

Існують певні механізми, які змушують тіло запасатися енергетичними відкладеннями. Ожиріння виявилося міцним горішком для сучасної медицини.

В останні десятиліття епідемія ожиріння тільки набирає обертів. І жодних проривів у лікуванні поки немає.

Точніше, не було донедавна. Група британських дослідників стверджує, що їм вдалося випробувати найефективніші ліки для схуднення.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному виданні The New England Journal of Medicine.

Дані вже надані в Адміністрацію з контролю за харчовими продуктами і медикаментами США і до відповідних інстанцій у Великій Британії та Євросоюзу.

Диво-засіб для схуднення

Автори дослідження не приховують, що їх роботу спонсорувала фармацевтична компанія Novo Nordisk, яка відома своїми успішними препаратами для боротьби з діабетом.

Один з її препаратів називається семаглутід. Помітивши деякий побічний ефект цього препарату, компанія намагалася перевірити його в детальному дослідженні.

Група вчених з Університетського коледжу в Лондоні, працювала з 2000 пацієнтів в 16 країнах, які під їхнім наглядом вживали семіглутід в іншому режимі й інших дозуваннях, ніж у випадках лікування діабету.

Існувала також контрольна група пацієнтів, які приймали плацебо.

Дослідження тривало 68 тижнів. До моменту його завершення пацієнти з контрольної групи з плацебо схудли в межах статистичної похибки.

Натомість як пацієнти, які вживали семіглутід, показали зовсім відчутні результати.

В середньому пацієнти втратили 14,9% маси тіла. А десь третина з них при цьому втратила більше 20%. Для декого з пацієнтів це були втрачені десятки кілограмів за рік.

Такі вражаючі результати дозволяють говорити про те, що семіглутід щонайменше удвічі ефективніший для схуднення, ніж будь-які інші з існуючих препаратів, стверджують автори дослідження.

За цими результатами можна запевнити, що семіглутід настільки ж ефективний, як і хірургічне видалення жирових відкладень.

Семіглутід впливає на мозок людини, яка його приймає, пояснюють вчені, зокрема втамовуючи апетит.

«Жоден інший препарат навіть близько не підходив до таких показників, це буквально змінює правила гри», — стверджує Рейчел Баттерхем з Університетського коледжу Лондона, співавтор дослідження.

Чи має семіглутід побічні ефекти?

Незважаючи на феноменальні результати, семіглутід не можна назвати абсолютно бездоганним рішенням.

Серед побічних ефектів його вживання учасники дослідження відзначали періодичні діарею і нудоту. Майже 60 осіб із 2000 учасників змушені були перервати свою участь у дослідженні саме через неприємні відчуття.

Крім того, під час дослідження учасники отримували семіглутід у вигляді одного уколу на тиждень. Автори роботи визнають, що для масового використання препарат бажано створити в формі пігулок, які людям приймати зручніше.

Експерти, які не брали участі в дослідженні, також зазначають, що поки невідомо, який час зберігається ефект схуднення після того, як пацієнти припинять отримувати препарат. Це мають показати наступні дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X