Шукайте друзів. Самотність може значно збільшити ризик розвитку раку — дослідження

2 травня 2021, 06:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники університету східної Фінляндії з’ясували, що самотність серед чоловіків середнього віку може бути пов’язана з підвищенням ризику виникнення раку.

На думку дослідників, врахування самотності і соціальних відносин має бути важливою частиною комплексної медичної допомоги та профілактики захворювань. Наукова робота була опублікована в журналі Psychiatry Research.

Відео дня

Раніше самотність пов’язували з такими серйозними факторами ризику для здоров’я, як куріння або надмірна вага, але результати дослідження підтверджують, що на цю проблему варто звернути окрему увагу.

У дослідженні взяли участь 2570 чоловіків середнього віку зі східної Фінляндії. Їхні здоров’я і смертність відстежувалися дотепер на підставі даних регістрів. Під час спостережень 25% учасників захворіли на рак, ще 11% померли від онкології.

Вчені з’ясували, що критерій самотності збільшував ризик розвитку раку приблизно на 10%. Цей зв’язок спостерігався незалежно від віку, соціально-економічного статусу, способу життя, сну, психологічних захворювань, ваги і порушень в роботі серцево-судинної системи.

Крім того, смертність від раку була вищою у хворих, які спочатку не були одружені, були вдівцями або розлученими.

«Поінформованість про наслідки самотності для здоров’я стає дедалі більшою. Тому важливо більш детально вивчити механізми, якими самотність викликає несприятливі наслідки для здоров’я. Ця інформація дасть нам змогу пом’якшити самотність і шкоду, якої вона завдає, а також знайти оптимальні способи адресної профілактики».

Раніше НВ писав, що американський хімік з університету Пердью (штат Індіана) знайшов спосіб синтезувати з'єднання для боротьби з раніше невиліковним раковим білком. Рідкісний фермент куркузон D був виявлений в отруйному чагарнику Jatropha curcas (очищальний горіх).

Вчені вважають, що ця речовина може допомогти боротися з білком, виявленим при багатьох формах раку.

«Ми були заінтриговані їхньою біологічною функцією; вони показали досить сильну протиракову активність і можуть привести до нових механізмів боротьби з раком».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X