Самогонний апарат. Вчені описали пацієнта в Китаї, який п’янів без алкоголю

30 вересня 2019, 12:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

27-річний чоловік в Китаї, страждав від запалення печінки, яка називається неалкогольний стеатогепатит, і постійно мав високий рівень алкоголю в крові без споживання спиртного.

Щоб сп’яніти, чоловікові було достатньо фруктового соку і солодощів, відзначають медики.

Щоб отримати високий вміст алкоголю в крові десь близько 400 міліграмів на децилітр, більшості з нас потрібно було б випити як мінімум дюжину чарок міцного алкоголю. Але цьому пацієнтові був потрібний тільки «хороший запас фруктового соку і кілька пластин вуглеводів».

Відео дня

Це рідкісне захворювання, відоме як синдром авто-пивоварні (ABS), і випадок цього пацієнта може допомогти пояснити пошкодження печінки, яке відбувається, коли кишкові бактерії перетворюють макарони або інші вуглеводи на алкоголь.

«Спочатку ми думали, що це через дріжджі, але результати тесту для цього пацієнта були негативними. Препарат проти дріжджів також не працював, тому ми підозрювали, що його хвороба може бути викликана чимось іншим», — говорить педіатр Цзин Юань з столичного інституту педіатрії в Пекіні.

Дослідники вивчили зразки калу пацієнта, взяті в різний час, і з’ясували, що в момент найбільшого сп’яніння 18,8% бактерій в зразку становили мікроби під назвою Klebsiella pneumoniae. Їх концентрація перевищувала норму в 900 разів.

Взагалі, бактерії K. pneumoniae є досить поширеним типом кишкових мікробів. Проте штами, виділені із зразків калу пацієнта, могли виробляти в чотири-шість разів більше алкоголю, ніж штами, виявлені у здорових людей.

Дослідники порівняли його мікроби зі знайденими у 43 інших людей з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) і ще у 48 здорових людей. З’ясувалося, що чисельність K. pneumoniae збільшилася приблизно на 0,02 відсотка у більшості людей. Але у пацієнта зміна була ближче до колосальних 19 відсоткам.

Команда успішно ізолювала штами бактерії, які були не просто толерантні до алкоголю, але могли генерувати його в значних кількостях з присутністю і відсутністю кисню.

Дослідження показало, що певні штами K. pneumoniae можуть привести до розвитку жирової хвороби печінки, принаймні, у мишей. Що ж стосується китайського пацієнта, то він позбувся свого синдрому після прийому антибіотиків і зміни раціону.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X