Не лише рак. Фахівець розповів, що саме загрожує окупантам після візиту до Рудого лісу — і коли це станеться.

11 квітня, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російські окупанти нехтували елементарними нормами безпеки в районі Чорнобиля (Фото:artfotoss/depositphotos)

Російські окупанти нехтували елементарними нормами безпеки в районі Чорнобиля (Фото:artfotoss/depositphotos)

За російськими окупантами в Рудому лісі українці спостерігали із задоволенням та зловтіхою. Не треба бути фахівцем, щоб розуміти, що добрим це не закінчиться. Але що загрожує військовим, розповів Анатолій Чумак, директор Інституту клінічної радіології Національного наукового центру радіаційної медицини.

Відомий учений пояснив, що пил, який підняли російські військові, окопавшись у Рудому лісі і порушивши ґрунт важкою технікою, дуже швидко осідає в організмі і створює внутрішнє джерело опромінення.

Відео дня

«Ця пилюка, потрапивши до організму через дихальні шляхи, дуже швидко осідає в кістках, — пояснив Чумак на прес-конференції агентству Інтерфакс-Україна. — Людина отримує внутрішнє джерело опромінення, яке постійно впливає на систему кровотворення та підвищує ризик утворення злоякісних пухлин. Орки, які були в Рудому лісі, отримали „подарунок“ і матимуть погіршення загального стану, негативний вплив на репродуктивну функцію.»

Він повідомив, що наслідки необов'язково наступлять одразу, як могло бути під час вибуху. Вони наступатимуть поступово, руйнуючи клітини тіла. Запобігти згубному наслідку випромінювання на організм вже не можна. «Вони місяць там сиділи, — додав фахівець, — тож будуть загострення серцево-судинних захворювань, розлади нервової системи. Крім того, радіація прискорює біологічне старіння, скорочуючи життя на 5-10 років. Не кажучи вже про ймовірність виникнення лейкемії, рака шлунка, легень.

Анатолій Чумак також додав, що росіяни відвезли радіоактивні частинки до Білорусі, відправляючи потім посилки додому з Мозиря, що становить небезпеку вже не тільки для самих солдатів і всіх, хто опинився поряд з ними, а й для їхніх близьких, які перебувають за сотні та тисячі кілометрів.

Насамкінець вчений іронічно побажав невдалим військовим удачі.

Джерело: Енергоатом із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X