Не їжте багато. Вчені з’ясували, що впливає на розвиток раннього інсульту
Згідно з новим дослідженням ізраїльських вчених, підлітки з надмірною вагою удвічі частіше страждають від інсульту в ранньому віці.
Дослідники з Єврейського університету в Ізраїлі проаналізували індекс маси тіла (ІМТ) і дані про стан здоров’я 1,9 мільйона осіб у віці від 16 до 20 років із 1985 до 2013 року. Як з’ясувалося за цей період сталося 1 088 інсультів, середній вік першого інсульту склав 41 рік.
Під час спостережень підлітки з надмірною вагою удвічі частіше страждали від інсульту до 50 років, зазначено в дослідженні у журналі Stroke.
Фахівці виявили, що ІМТ підлітків безпосередньо пов’язаний із ризиком інсульту.
Імовірність виникнення раннього інсульту в підлітків із зайвою вагою була вдвічі вищою, ніж у людей із низьким ІМТ. Для підлітків з ожирінням ризик збільшувався у 3,4 рази проти їх ровесників із низьким ІМТ.
Медики застерігають, що інсульт у ранньому віці може призвести до рецидиву хвороби, серцевих нападів і передчасної смерті.
Раніше НВ писав, що згідно з дослідницьким проєктом лікарів із 32 країн світу, існує прихований феномен COVID-19, який провокує інсульт у молодих людей без будь-яких передумов до цього захворювання.
Їх дослідження, нещодавно опубліковане в журналі Stroke, показало, що кожен четвертий пацієнт молодше 55 років стикався з інсультом на фоні коронавірусу, без будь-яких супутніх факторів ризику для судин.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.