Всупереч всьому світу. Росія готується до вакцинації населення від COVID-19 вже у жовтні

3 серпня 2020, 20:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Росії заявили про клінічні випробування вакцини від COVID-19 і початок масової вакцинації. У США і Великобританії говорять, що вакцину не могли випробувати так швидко.

У російському міністерстві охорони здоров’я повідомили про завершення клінічного тестування вакцини проти коронавірусу і початок масової вакцинації у жовтні 2020-го.

Відео дня

Вакцину розробили у дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології академіка Гамалеї, і раніше представники ВООЗ внесли цю вакцину до списку з 26 вакцин-кандидатів, які вже використовують у клінічних випробуваннях.

Однак, у ВООЗ не повідомили, що будь-яка з вакцин, враховуючи російську, вже перейшла на наступний етап тестування.

Зараз творці вакцини у Росії повинні отримати дозвіл від влади на використання своїх ліків. Першу масову вакцинацію медиків і вчителів заплановано на жовтень поточного року, а до початку 2021-го в Росії планують створити кілька мільйонів таких вакцин.

У разі успіху Росія може стати першою країною, яка почала вакцинацію населення проти коронавірусу. Російські чиновники проводять аналогії з запуском у 1957 році космічного апарату Супутник-1, — першого штучного супутника у історії людства.

Паралельно у Білому домі сумніваються у клінічних випробуваннях як російської, так і китайської вакцини.

«Я дійсно сподіваюся, що китайці і росіяни насправді тестують вакцину, перш ніж вводити її кому-небудь… Я не вірю, що де-небудь з’являться вакцини, набагато раніше, ніж у нас, і нам доведеться залежати від інших країн у їх отриманні», — заявив днями радник Білого дому з коронавірусу доктор Ентоні Фаучі.

Влада Великої Британії також попередила про те, що, найімовірніше, відмовиться від російської вакцини через сумніви у проведенні клінічних випробувань.

Раніше деякі країни звинуватили російських хакерів у кібератаках на організації, що розробляють вакцину від коронавірусу.

Попередження про спроби Росії вкрасти дані про вакцину від COVID-19 опублікували спецслужби Великої Британії, США і Канади.

Кілька тижнів тому видання Bloomberg повідомило, що десятки представників російської ділової та політичної еліти отримали щеплення експериментальною вакциною від коронавірусу ще у квітні 2020-го.

Вакцину для російської «еліти» також пов’язували з центром епідеміології Гамалеї.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X