Кібер-доктор. Робот вперше провів мікрохірургічну операцію людині

12 лютого 2020, 15:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інженери з голландського стартапу Microsure створили робота, який здатний зшивати судини діаметром до 0,3 мм і випробували його на людях.

Робот, якого назвали Musa, управляється хірургом, але переводить рухи рук в більш точні дії механізмів самого робота.

Високоточна форма хірургії, відома як супермікрохірургія, використовується для з'єднання ультратонких кровоносних і лімфатичних судин для відновлення їх здорової функції. Вона є відносно новим медичним методом, а одним з його основних застосувань є боротьба з лімфедемою, яка зазвичай виникає після лікування раку молочної залози і призводить до набряку.

Відео дня

З огляду на делікатний характер процесу, тільки невелика кількість хірургів в даний час здатні виконувати ці операції. Ідея стартапу Microsure полягає в тому, що новий робот може усунути такі фактори, як тремтіння рук або інші тонкі рухи людини, і в цілому зробити процедуру безпечнішою і легко контрольованою.

«Мікроконтроль дозволяє нам бути дуже точними в наших рухах під час операції. Робот дозволяє нам працювати на крихітних лімфатичних кровоносних судинах, отримуючи найкращі результати для цих складних і виснажливих процедур. З роботом від Microsure ми можемо працювати на судинах будь-яких розмірів, що дуже зручно. Це, звичайно, чудова новина для пацієнтів», — говорить доктор Шан Шань Цю Шао, пластичний хірург з медичного центру Університету Маастрихта.

Нова система MUSA успішно пройшла випробування за участю 20 дівчат-добровольців. Остаточні підсумки проведених на добровольцях операцій вчені підвели через 3,5 місяці, коли все пацієнтки вже відновилися. Медики відзначили, що якість швів, зроблених Musa, було не гірше, ніж у досвідчених хірургів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X