Хірург не потрібен? Робот вперше виконав операцію на кишечнику без допомоги людини

28 січня, 11:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Робот успішно впорався з операцією (Фото:Johns Hopkins' Whiting School of Engineering)

Робот успішно впорався з операцією (Фото:Johns Hopkins' Whiting School of Engineering)

Автономний робот Smart Tissue успішно провів лапароскопічну операцію на м’яких тканинах свині без спрямовуючої руки людини.

Розроблений групою дослідників з Університету Джона Хопкінса автономний робот Smart Tissue Autonomous Robot ( STAR) є «суттєвим кроком у робототехніці на шляху до повністю автоматизованої операції на людях», написали автори пристрою.

Відео дня

«Наші результати показують, що ми можемо автоматизувати одну з найскладніших і делікатних операцій у хірургії: повторне з’єднання двох кінців кишечника. STAR провів процедуру на чотирьох тваринах і дав значно кращі результати, ніж люди, які виконують ту ж саму процедуру», - розповів Аксель Крігер, старший автор дослідження, доцент кафедри машинобудування Інженерної школи Джона Хопкінса.

Робот досяг успіху в кишковому анастомозі, процедурі, яка вимагає високого рівня повторюваних рухів і точності. З'єднання двох кінців кишечника, мабуть, найскладніший етап у шлунково-кишковій хірургії, що вимагає від хірурга накладання швів із високою точністю та послідовністю. Навіть найменше тремтіння рук або неправильно накладений шов можуть призвести до катастрофічних наслідків для пацієнта.

Працюючи зі співробітниками Дитячої національної лікарні у Вашингтоні, округ Колумбія, та Джином Кангом, професором електротехніки та комп'ютерної інженерії Університету Джона Хопкінса, Крігер допоміг створити робота, керовану зором систему, призначену спеціально для зшивання м'яких тканин.

Нове покоління робота замінює модель 2016 року, яка точно відновлювала кишечник свині, але вимагала великого розрізу для доступу до кишечника та більшого керівництва з боку людей.

Команда оснастила STAR новими функціями для підвищення автономності та підвищення хірургічної точності, у тому числі спеціалізованими інструментами для накладання швів та сучасними системами візуалізації, які забезпечують більш точну візуалізацію операційного поля.

За словами Крігера, операції на м'яких тканинах особливо складні для роботів через їхню непередбачуваність, що змушує їх швидко адаптуватися до несподіваних перешкод. STAR має нову систему управління, яка може коригувати хірургічний план в реальному часі.

"Що робить STAR особливим, так це те, що це перша роботизована система, яка планує, адаптує та виконує хірургічний план у м'яких тканинах з мінімальним втручанням людини", - сказав Крігер.

Раніше НВ писав, що у 2020 році за допомогою робота в лікарні при Пекінському об'єднаному медичному коледжі була успішно проведена операція із заміни колінного суглоба.

Професор Лін Цзі, керівник групи хірургічних операцій та головний лікар відділення ортопедії заявив, що перація пройшла більш гладко, ніж очікувалося".

Повна заміна колінного суглоба є ефективним методом лікування захворювань колінного суглоба на пізній стадії та дає пацієнтам можливість швидко відновитись. Проте операція вважається технічно складною.

Робот, що використовувався для проведення операції, називається HURWA. Розроблений самостійно Китаєм він здатний з великою точністю виконувати функції людини під час операції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X