Наполеон би плакав. Вчені з’ясували, як зріст людини впливає на шанси захворіти на діабет

30 вересня 2019, 19:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Diabetologia, у невисоких людей ймовірність розвитку діабету 2 типу вище.

Вчені пов’язують цей незвичайний ефект з вмістом жиру в печінці, повідомляє CNN.

Дослідники вивчили більше 2500 чоловіків і жінок середнього віку в Німеччині з групи, яка налічує близько 26 000 чоловік. Після поправки на вік, спосіб життя, освіту і розмір талії, дослідники виявили, що більший зріст був пов’язаний з більш низьким ризиком розвитку діабету.

Відео дня

Команда оцінила зріст, беручи до уваги як зріст сидячи, так і довжину ніг. Зріст варіювався від 169,7 см до 180,3 см для чоловіків і від 157,8 см до 168,1 см для жінок. Було встановлено, що як у чоловіків, так і у жінок ризик розвитку діабету був нижче більш ніж на 30% на кожні 10 см різниці в зрості.

При цьому довгі ноги корелюють зі зниженим ризиком у обох статей, а довгий торс, навпаки, сприяє розвитку діабету, але тільки у чоловіків.

За словами Маттіаса Шульце, автора дослідження, частина зв’язку між зростом і зниженням ризику розвитку діабету може випливати зі зв’язків між зростом і зниженням вмісту жиру в печінці і іншими факторами ризику діабету.

У дослідженні також стверджується, що невисокі люди повинні перевірятися на предмет діабету і чинників ризику, пов’язаних з серцево-судинними захворюваннями. Оскільки жир в печінці в значній мірі сприяє більш високому ризику, зменшення жиру в печінці може допомогти знизити ризик діабету.

Гейл Мелкус, заступник декана з досліджень в Коледжі сестринської справи Рорі Мейерса при Нью-Йоркському університеті і дослідник діабету, назвала це дослідження «лише шматочком» в дослідженні діабету.

«Я думаю, що висновки повинні бути обережно інтерпретовані, тому що це вторинний аналіз даних, що означає, що вони не отримали групу людей і не стежили за ними в подальшому», — сказала вона CNN.

Вона сказала, що дослідження ставить цікаве питання: чи повинен низький зріст бути ще одним фактором ризику для скринінгу діабету 2 типу, поряд із сімейним анамнезом або ожирінням? Для визначення відповіді необхідно провести додаткові дослідження.

Тим не менш, вона сказала, що невисокі люди не повинні автоматично думати, що вони створені для діабету, і при цьому високі люди не повинні думати, що вони здорові, особливо якщо у них є інші фактори ризику.

Типовими методами профілактики діабету 2 типу є підвищення фізичної активності - що допомагає зробити наш організм більш чутливим до інсуліну — і зниження ваги.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X