Телефонуйте до лікаря. З 2020 року рання діагностика онкозахворювань стане безкоштовною для українців

28 грудня 2019, 11:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національна служба охорони здоров’я України оплатить лікарням послуги ранньої діагностики новоутворень для жителів країни.

Для обстеження необхідно буде отримати направлення від сімейного лікаря або іншого лікаря-куратора.

За запевненнями медиків, інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень — мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія і бронхоскопія — визначені пріоритетними послугами та будуть безкоштовними для українців.

Відео дня

«На це в програмі медичних гарантій, яка в повному обсязі запрацює в 2020 році, виділено близько мільярда гривень», — йдеться в повідомленні.

У НСЗУ уточнюють, що на інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень необхідно обов’язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікаря-куратора.

Підставою для проведення безкоштовних інструментальних досліджень є і вік пацієнта. Мамографія призначається не всім, а лише жінкам від 40 років і старше, гістероскопія — від 50 років і старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія — від 40 років і старше.

«Гістологічні дослідження теж входять у вартість, тобто будуть безкоштовними для пацієнта. Все обстеження проводитимуться з дотриманням стандартів знеболення», — пояснюють в службі охорони здоров’я.

Раніше НВ повідомляло, що технологія штучного інтелекту, розроблена Центром RIKEN в Японії, успішно виявила особливості на зображеннях патології у хворих на рак людей без анотації.

Крім того, штучний інтелект виявив особливості, пов’язані з прогнозом раку, які раніше не відзначалися патологами, що призвело до більш високої точності прогнозу рецидиву раку передміхурової залози в порівнянні з діагнозом лікарів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X