Погана новина для любителів кетодієти. Вчені виявили зв’язок дієт із високим вмістом жирів та раку

27 травня, 13:05
Вчені наблизилися до вирішення завдання лікування та профілактики раку (Фото:minervastock/Depositphotos)

Вчені наблизилися до вирішення завдання лікування та профілактики раку (Фото:minervastock/Depositphotos)

Група Джефферсона Чана, професора хімії в Університеті Іллінойсу, виявила, що велика кількість жирів, що надходить в організм, збільшує ризик зростання пухлин.

Фахівці Університету Іллінойсу розробили молекулярний зонд, який може зробити зображення тканин тіла. Зонд, названий BL660-NO, дозволив авторам нового дослідження заглянути всередину пухлини. Вони виявили, що навколо пухлини утворюється оболонка з оксиду азоту - речовини, що традиційно асоціюється із запаленням.

Відео дня

Вчені вирішили дізнатися, чи існує зв'язок між споживаними нутрієнтами та зростанням новоутворень.

Вони провели дослідження на мишах. Гризуни з раком молочної залози були посаджені на дієту з підвищеним вмістом жиру. За контрольну групу були онкохворі миші, чий раціон складався з жирів лише на 10%.

Тканини мишей, які отримували 60% калорій із жиру, досить швидко почали демонструвати високий вміст азоту. А разом із цим почали рости пухлини. У контрольній групі нічого подібного не відбувалося.

Але робити однозначні висновки із побаченого фахівці не поспішають.

За словами вчених, високий вміст азоту в тканинах онкохворих часто говорить про несприятливий прогноз. Втім, для лікування пухлин також використовується ця речовина.

Фахівці сподіваються з'ясувати у майбутньому, який рівень окису азоту сигналізує про агресивний рак і чи варто рекомендувати людям у групі ризику низькожирову дієту.

Джерело: дослідження

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X