Звучить дивно, але працює добре. У Японії винайшли революційний спосіб лікування раку

11 липня, 15:46
Японські вчені планують використовувати круглих червів для лікування раку (Фото:pexels)

Японські вчені планують використовувати круглих червів для лікування раку (Фото:pexels)

Дослідники з Університету Осаки хочуть використовувати круглих червів, упакованих в оболонку з протиракових препаратів.

Круглі черви, або нематоди, мешкають у воді та ґрунті та здатні проникати в людський організм. При цьому деякі види відчувають потяг до певних видів тканин.

Морська нематода Anisakis simplex виявляє інтерес до ракових пухлин - і саме ця її особливість надихнула японських вчених. Вони вирішили спробувати використовувати нематод для транспортування лікарських засобів безпосередньо на пухлину. Для цього фахівці вирішили використовувати гідрогелеві оболонки, що захищають хробаків від дії хімічних речовин усередині організму.

Відео дня

Експерименти показали, що гідрогелевий костюм ніяк не впливає на роботу сигнальної системи нематод — вони так само тягнулися до ракових клітин. Спроба впливати на червів за допомогою ультрафіолету та низки хімічних речовин показала стійкість гідрогелю.

Поки що випробувань ефективності цього методу для людини не було. Вчені сподіваються, що з його допомогою вдасться розробити спосіб цільової доставки лікарських препаратів, що зробить терапію ефективнішою та легко переносимою для пацієнта.

Раніше НВ Здоров'я писав про ще одну перспективну розробку у справі лікування раку. Австралійські вчені з'ясували, що алкалоїд берберин здатний зупинити зростання ракових клітин. Він міститься в багатьох рослинах: барбарисі, куркумі, жовтокорні, магонії (орегонському винограді) та ін.

А також про комбінацію препаратів, яка, як з'ясувалося, має на 31% більшу ефективність проти раку легень, ніж існуюча терапія.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X