Пташиний грип перетворився на собачий — і він небезпечний для людей

26 травня, 07:36
Пташиний грип тепер можуть переносити собаки, а незабаром зможуть і люди, впевнені вчені (Фото:hitdelight/Depositphotos)

Пташиний грип тепер можуть переносити собаки, а незабаром зможуть і люди, впевнені вчені (Фото:hitdelight/Depositphotos)

Учені попереджають, що вірус собачого грипу, що походить від пташиного, скоро буде здатний заражати людей.

Різновид пташиного грипу під назвою H3N2 вперше заразив собак приблизно 2006 року. Відтоді він поширюється серед цих тварин і загрожує перейти на інші види ссавців.

Пташиний грип дуже заразний і смертельний серед птахів, але доказів, що він може передаватися від людини до людини, поки що не було.

Відео дня

Але вчені вже давно занепокоєні тим, що якщо вірус пташиного грипу зміг закріпитися у ссавців, то він може трансформуватися в штам, який може передаватися від ссавця до ссавця, включно з людьми.

У дослідженні, проведеному фахівцями з пташиного грипу з Китайського сільськогосподарського університету, було проаналізовано мазки від більш ніж 4000 собак. Було виявлено, що вірус наразі демонструє ознаки кращої здатності розпізнавати рецептори клітин людини, а також підвищену здатність до реплікації в клітинах людини.

Автори дослідження заявили, що собаки можуть стати сходинкою, яка подолає значний анатомічний розрив між птахами і людьми.

«Наші результати показали, що собаки можуть слугувати проміжними ланками для адаптації вірусів пташиного грипу до людини», — написали вчені.

У рамках іншого експерименту шість собак були навмисно інфіковані кожним із шести відомих штамів собачого грипу H3N2 у лабораторії, і в усіх було виявлено лише легке нездужання. Найважчими симптомами були лихоманка, чхання і кашель.

«Схоже, що вірус не становить особливої загрози для здоров’я собак — але набагато більше турбує довгостроковий потенціал пандемії для інших видів, таких як люди», — сказав професор Джеймс Вуд, завідувач кафедри ветеринарної медицини Кембриджського університету.

Ян Джонс, професор вірусології в Університеті Редінга згоден з тим, що вірус незабаром стане небезпечним і для людини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X