Несподівано. Дослідження показало ефективність невеликих доз псилоцибіну для лікування депресії

25 липня, 10:53
Псилоцибін ефективний при депресії та тривожних розладах — канадські вчені (Фото:cendeced/Depositphotos)

Псилоцибін ефективний при депресії та тривожних розладах — канадські вчені (Фото:cendeced/Depositphotos)

Канадські вчені провели найбільше дослідження дії психоделіка і виявили, що в маленьких дозах він має потенціал для застосування при тривожних розладах і депресії.

Дослідження, проведене в Університеті Британської Колумбії, включало випробування мікродоз псилоцибіну протягом місяця на 953 людях із симптомами психічних розладів.

Відео дня

Учасники приймали від 0,1 до 0,2 г сушених галюциногенних грибів від трьох до п’яти разів на тиждень.

Як контрольна група виступили 180 осіб з аналогічними проявами, які не приймали психоделики.

З’ясувалося, що ті, хто отримував псилоцибін, через 30 днів демонстрували значне зменшення прояву тривожних розладів та депресії.

В учасників віком від 55 років також спостерігалося зменшення проявів нейродегенеративних розладів.

Це дослідження є найбільшим лонгітюдним випробуванням ефективності псилоцибіну. Його автори сподіваються, що їхній експеримент відкриє нові можливості для лікування психічних розладів.

У майбутньому автори сподіваються продовжити наукову роботу у цьому напрямі та з’ясувати природу взаємозв'язку психоделіків та зменшення проявів тривожних розладів, а також точно визначити, чи ефект пояснюється дією речовин, чи самонавіюванням учасників.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X