Не пощастило. Вчені довели, що чоловіки з еректильною дисфункцією живуть менше

1 квітня 2020, 13:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Еректильна дисфункція може стати причиною ряду серцево-судинних захворювань і ранньої смерті для чоловіків. Про це йдеться в новому дослідженні Гарвардської медичної школи

За даними вчених, еректильною дисфункцією страждає близько 30 мільйонів американських чоловіків. Така проблема з’являється частіше у літніх чоловіків і пояснюється низьким рівнем тестостерону — основного статевого гормону, який грає ключову роль в розвитку чоловічих репродуктивних тканин, росту м’язів, кісткової маси і волосся на тілі.

Відео дня

Низький рівень тестостерону і раніше був пов’язаний з ризиком передчасної смерті для літніх чоловіків.

Але результати попередніх досліджень були суперечливими, вважає професор з лікарні Університету Льювена в Бельгії, доктор Лін Антоніо. Вона веде нове дослідження, присвячене вивченню взаємозв'язку між рівнем гормонів і сексуальною функцією у чоловіків.

Її команда виявила, що низький рівень тестостерону може бути не таким тривожним знаком, як наявність еректильної дисфункції. Саме вона може стати раннім симптомом серцево-судинних захворювань і смертності.

Вчені вивчили дані майже 2000 чоловіків у віці від 40 до 79 років, які брали участь в Європейському великому дослідженні. У ньому вивчалися гормональні зміни, пов’язані з віком і показники здоров’я літніх чоловіків в період між 2003 і 2005 роками.

За допомогою опитувальника, чоловіки надавали інформацію про свою еректильноу дисфункцію, ранкову ерекцію і лібідо, а їх статеві гормони були виміряні за допомогою мас-спектрометру, який повідомляє досліднику про наявність і рівні концентрації гормону.

Протягом усього періоду спостереження — 12 років, близько 25% чоловіків померли.

Дослідницька група Антоніо виявила, що серед чоловіків, які померли, учасники з нормальним рівнем тестостерону, але з еректильною дисфункцією мали на 51% вищий ризик смерті, ніж ті, у кого не було цих симптомів.

Більш того, чоловіки з низьким загальним тестостероном і сексуальними симптомами мали більший ризик ранньої смерті, ніж чоловіки з нормальним рівнем тестостерону і без статевих симптомів.

Результати показали, що в цілому, у тих, хто мав сексуальні симптоми — включаючи еректильну дисфункцію і погану ранкову ерекцію — був вищий ризик ранньої смерті. При цьому, низьке лібідо ніяк не впливало на ризик ранньої смерті.

На додаток до низьких рівнів тестостерону, є ще кілька потенційних причин еректильної дисфункції. Головним чином, це закупорка артерій або серцево-судинні захворювання, які можуть перешкоджати кровотоку, необхідному для ерекції.

«Ось чому еректильна дисфункція, незалежно від рівня тестостерону, може вказувати на ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті - кровоносні судини, які забезпечують кров для ерекції, менші, ніж коронарні артерії», — сказала Антоніо. — «Це означає, що у чоловіків з атеросклерозом, кровотік в судинах статевого члена порушується раніше, ніж в коронарних артеріях», — додала вона.

Також еректильна дисфункція включає ряд інших причин: стрес і занепокоєння, порушення сну, куріння, споживання алкоголю, нервові проблеми від хірургії простати, хвороби і нещасні випадки.

Психологічні чинники, такі як стрес, проблеми у відносинах і депресія, також можуть внести свій вклад.

За словами Антоніо, еректильну дисфункцію можна запобігти і лікувати, практикуючи здоровий спосіб життя і, при необхідності, лікувати такі фактори ризику серцевих захворювань, як куріння, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину і ожиріння.

За її словами, важливо обговорювати з лікарями сексуальні симптоми, щоб виявляти і лікувати інші серцево-судинні фактори ризику або явні серцево-судинні захворювання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X