Стали в нагоді. Apple Watch врятували 79-річного лікаря, попередивши його про небезпечну аритмію

26 листопада 2019, 13:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ветеринар з міста Вако, штат Техас, каже, що дізнався про свій потенційно смертельний стан серця після того, як Apple Watch попередили його про це.

79-річний доктор Рей Емерсон вважає, що його Apple Watch врятували його життя після того, як виявили у нього миготливу аритмію.

«Годинник попередив мене … Я подивився на нього, а він каже, що у тебе миготлива аритмія. Тобто я відчуваю себе не так добре, як я думав», — сказав Емерсон.

Відео дня

У лікарні підтвердили, що у нього порушено серцебиття, воно могло привести до інсульту. Пацієнта вже прооперували і його життю нічого не загрожує.

«Я б сказав, що, принаймні, один або два рази на тиждень хтось приходить до мене виключно тому, що його годинник каже: Ей, у тебе серйозна проблема», — сказав доктор Загродзкі, електрофізіології серця в Медичному центрі св. Давида в Остіні.

І хоча Apple Watch технічно не є медичним пристроєм, зараз можуть проводитися медичні дослідження, що підтверджують життєво важливі властивості цих пристроїв.

Раніше в цьому місяці дослідники зі Стенфордського університету офіційно опублікували результати Apple Heart Study в Медичному журналі Нової Англії. За їхніми даними, Apple Watch можуть точно визначати миготливу аритмію.

В кінці 2018 року НВ повідомляло, що розумний годинник Apple Watch 4 зіграв ключову роль в повідомленні служб екстреної допомоги, коли житель Швеції 34-річний Густаво Родрігес готував обід на плиті, але в цей момент звалився на підлогу з болем в спині. Він майже не міг пересуватися, і був навіть не в змозі вимкнути плиту.

Датчик виявлення падіння в Apple Watch помітив падіння і запропонував зателефонувати до місцевих екстрених дзвінків. Густаво розповідає, що йому вдалося доповзти по підлозі в вітальню, але він не міг встати і дістатися до телефону. Чоловікові також вдалося зв’язатися за допомогою смарт-годинника з тещею, що живе в сусідній квартирі, щоб вона погасила вогонь на плиті.

Датчик виявлення падіння Apple Watch автоматично включається на моделі Series 4 для користувачів, яким 65 років і більше, але власник може включити його вручну в додатку Watch на iPhone, хоча Apple попереджає, що деякі дії можуть бути помилково прийняті за падіння. Функція також повідомляє обраний контакт і ділиться своїм місцем розташування, коли виявлено падіння, а користувач годинника не відповідає.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X