Канадські медики виявили препарат, який знижує ризик смерті при COVID-19

25 січня 2021, 17:43

Велике клінічне випробування в Канаді та інших країнах показало, що протизапальний препарат колхіцин може значно знизити ризик ускладнень і смерті від COVID-19.

Ці висновки містяться в об'ємному дослідженні за участю 4488 пацієнтів по всьому світу, розповів Жан-Клод Тардіф, глава Монреальського інституту серця (ICM), який очолив дослідження під назвою Colcorona.

Відео дня

Дослідження Colcorona надало переконливі результати більш ніж 20-відсоткового скорочення госпіталізацій або смертей, пов’язаних з COVID-19, з колхіцином, в порівнянні з плацебо.

«При роботі з пацієнтами, які пройшли тест, що офіційно підтверджує їхній діагноз, результат з колхіцином ще краще, тобто скорочення госпіталізацій на 25 відсотків, необхідність в апараті штучної вентиляції легенів знизилася на 50 відсотків, а кількість смертей — на 44 відсотки», — визнав Жан-Клод Тардіф.

Гіпотеза, що лежить в основі дослідження, полягала в тому, що причина, по якій у пацієнтів розвиваються ускладнення від COVID, є перебільшена запальна реакція, яку лейкоцити пацієнта розвивають у відповідь на вірус. За допомогою ліків, таких як колхіцин, можна зменшити цю перебільшену запальну реакцію.

Колхіцин — потужний протизапальний засіб, яке відоме дуже давно, воно було відкрито 150 років тому. Він витягується з рослини під назвою Colchicum autumnale і використовується для лікування різних захворювань, таких як подагра, запальний артрит і перикардит.

«Прелесть результатів дослідження полягає в тому, що колхіцин вже доступний в аптеках, оскільки він використовується безпечно і недорого при багатьох захворюваннях … Наше відкриття буде корисно не тільки у Франції, Канаді, США і країнах G8, а й також у країнах, що розвиваються. вони швидко виграють від недорогого колхіцину, який приймають всередину у формі таблеток», — підкреслили вчені.

«Ми переконані, що наші результати переконливі і можуть бути негайно використані для лікування пацієнтів. Ймовірно, буде проведена швидка перевірка регулюючими органами, EMA (Європейське агентство з лікарських засобів), Health Canada в Канаді, FDA в США, які швидко розглянуть дані. Лікарі, практикуючі лікарі зможуть виписати його швидко, тому що він вже доступний», — упевнений Жан-Клод Тардіф.

Раніше НВ писав, що дослідники розробили ДНК-тест для швидкого виявлення вторинних інфекцій у пацієнтів з COVID-19, у яких ризик розвитку пневмонії на ШВЛ вдвічі вище.

Новий інструмент діагностики розробила група вчених і лікарів з Кембріджського університету і лікарень Кембриджського університету NHS Foundation Trust на чолі з професором Гордоном Дуганом.

Для пацієнтів з найбільш важкими формами COVID-19 механічна вентиляція часто є єдиним способом зберегти їм життя, оскільки лікарі використовують протизапальну терапію для лікування запалених легенях. Однак ці пацієнти сприйнятливі до подальших інфекцій, що викликаються бактеріями і грибками, які вони можуть заразитися під час перебування в лікарнях.

Цей тест запускає кілька реакцій ПЛР паралельно і може одночасно виявити 52 різних патогена, які часто інфікують легені пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії. У той же час він також може тестувати на стійкість до антибіотиків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X