Носіть маски. Після розмови краплі з коронавірусом «висять» в повітрі 14 хвилин — дослідження

15 травня 2020, 14:44

Нове дослідження показує, що дихальні крапельки, які утворюються під час звичайної бесіди, можуть бути дуже важливі при передачі захворювання, особливо в приміщенні.

Тисячі таких маленьких крапельок можуть залишатися в повітрі протягом восьми-чотирнадцяти хвилин, підрахували вчені з Університету Пенсільванії.

Дослідження може допомогти пояснити, як люди з легкими або відсутніми симптомами можуть заразити оточуючих в таких місцях, як офіси, будинки для людей похилого віку, круїзні лайнери і інші замкнуті простори. Експериментальні умови дослідження необхідно буде відтворити в більш реальних умовах, і дослідники досі не знають, скільки вірусу необхідно передати від однієї людини іншій, щоб викликати інфекцію. Але висновки підтверджують необхідність носіння масок і прийняття інших запобіжних заходів.

Відео дня

Вчені сходяться на думці, що коронавірус найчастіше переходить від людини до людини всередині крихітних дихальних крапель. Ці краплі мають тенденцію падати на землю в межах декількох метрів від людини, яка їх випускає. Вони можуть приземлитися на поверхні, такі як дверні ручки, де люди можуть доторкнутися до вірусних частинок і перенести їх на обличчя. Але деякі краплі можуть залишатися в повітрі і вдихатися іншими.

Щоб побачити, скільки крапель утворюється під час нормальної розмови, дослідники з Національного інституту діабету, хвороб органів травлення і нирок і Університету Пенсільванії, які вивчають рух біологічних молекул в організмі людини, попросили добровольців повторити слова «залишайтеся здоровими» кілька разів. Поки учасники говорили у відкритий кінець картонної коробки, дослідники висвітлили її внутрішню частину зеленими лазерами і відстежували спалахи крапель.

Лазерне сканування показало, що під час розмови було вироблено близько 2600 маленьких крапельок на секунду. Коли дослідники прогнозували кількість і розмір крапель, вироблених в різних обсягах, на основі попередніх досліджень, вони виявили, що, кажучи голосніше, можна генерувати як великі краплі, так і їх більшу кількість.

Хоча вчені не реєстрували мовні краплі, вироблені хворими людьми, в попередніх дослідженнях було точно розраховано, скільки генетичного матеріалу коронавірусу можна знайти у середнього пацієнта. Грунтуючись на цих знаннях, дослідники підрахували, що одна хвилина гучної розмови може генерувати як мінімум 1000 крапель, що містять вірус.

Вчені також виявили, що хоча краплі починають стискатися від зневоднення, як тільки вони залишають рот людини, вони все ще можуть плавати в повітрі протягом 8−14 хвилин.

«Ці спостереження підтверджують, що існує значна ймовірність того, що нормальна розмова викликає передачу вірусу по повітрю в обмеженому просторі», — пишуть автори дослідження.

Дослідники визнали, що експеримент проводився в контрольованому середовищі з застійним повітрям, який може не відображати того, що відбувається в приміщеннях з хорошою вентиляцією. Але нове дослідження підкреслює важливість носіння масок під час соціальних і інших взаємодій.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X